wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Do czego służą jałowe kompresy gazowe

Do czego służą jałowe kompresy gazowe

Data dodania: 22-11-2022 Wyświetleń: 40
Kompresy jałowe stanowią jeden z najbardziej podstawowych, uniwersalnych i efektywnych materiałów opatrunkowych. Wykorzystywane są w ratownictwie medycznym, czasie zabiegów i operacji przeprowadzanych w szpitalach, w trakcie różnego rodzaju zabiegów ambulatoryjnych, w punktach pobrań krwi,  jak również w pracy i w warunkach domowych. Ze względu na swoje szerokie zastosowanie powinny znajdować się na wyposażeniu każdej apteczki.
 

Kompresy jałowe najczęściej występują w wymiarach: 5x5cm, 7x7cm, 9x9cm oraz 10x10cm, a ich rozmiar dopasowujemy do wielkości rany. Cechą charakterystyczną tych kompresów jest sterylność, bezpieczeństwo używania, wysoka zdolność absorbowania płynów i wilgoci, duża wytrzymałość mechaniczna oraz  paroprzepuszczalność, zapewniająca właściwą wentylację rany.
 

Kompres na rany – jak używaćKompres jałowy jest produktem służącym do użytku jednorazowego. Zakładamy go po wcześniejszym zdezynfekowaniu rany. Stanowi on doskonałą ochronę przed wszelkimi zanieczyszczeniami, jednocześnie nie odcinając dopływu powietrza. Zapewnia więc nie tylko ochronę, ale stwarza też bardzo dobre warunki do skutecznego przebiegu  procesu gojenia i regeneracji tkanek.  Kompresy jałowe mogą być używane w zabezpieczaniu zarówno płytkich zranień, jak otarcie lub skaleczenie, jak również głębszych i rozleglejszych urazów.
 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu