wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Do czego służy fantom noworodka?

Do czego służy fantom noworodka?

Data dodania: 22-04-2022 Wyświetleń: 86
Opieka nad noworodkiem stanowi ogromne wyzwanie, szczególnie dla niedoświadczonych rodziców. Dlatego warto się do niej możliwie jak najlepiej przygotować, nie tylko teoretycznie, ale przede wszystkim praktycznie. Zajęcia z wykorzystaniem specjalnie opracowanego fantomu noworodka, pozwolą zdobyć cenne doświadczenie i wypracować właściwe odruchy. Dają możliwość powtarzania danych czynności aż do uzyskania całkowitej pewności i koordynacji w czasie ich wykonywania. Umożliwiają zdobycie cennej wiedzy nie tylko rodzicom, ale również słuchaczom szkół położniczych i przyszłym pracownikom oddziałów noworodkowych.

Fantom noworodka - czym się charakteryzujeManekin przedstawia dziecko w wieku jednego dnia. Ma on lekko otwarte oczy, dobrze widoczną pępowinę i założoną pieluszkę. W jego budowie została uwzględniona i dobrze uwidoczniona miękka część, która występuje w czaszce noworodków. Fantom noworodka został wyposażony
w ruchome połączenie kończyn górnych i dolnych, a także bardzo delikatną powłokę winylową, będącą imitację naturalnej skóry noworodka. Cechy te zwiększają realistyczne odczucie w czasie wykonywania wszelkich czynności. Fantom waży 2kg i ma długość 50cm.
 

Fantom noworodka - jakich czynności można się nauczyćDoskonale nadaje się do prezentowania oraz praktycznego ćwiczenia wszelkich czynności, które związane są z opieką oraz pielęgnacją nad maluchem. Należą do nich: prawidłowe trzymanie dziecka, bezpieczne podnoszenie, mycie i zabiegi pielęgnacyjne, przebieranie, przewijanie, karmienie. Fantom noworodka doskonale sprawdza się w szkołach rodzenia, szkołach medycznych, a nawet w domu.
 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu