wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Do czego służy kołnierz ortopedyczny

Do czego służy kołnierz ortopedyczny

Data dodania: 08-11-2022 Wyświetleń: 35
Zadaniem kołnierza ortopedycznego jest usztywnienie i stabilizacja kręgosłupa w odcinku szyjnym. Kołnierz uniemożliwia wykonywanie ruchów, w wyniku których mogłoby dojść do pogłębienia się już istniejących zmian czy urazów lub dojść do powstanie nowych. Kołnierz ortopedyczny stosuje się w leczeniu pooperacyjnym, w czasie rehabilitacji, w schorzeniach mięśni szyi, w przypadku zmian zwyrodnieniowych, chorobie reumatycznej oraz w ratownictwie medycznym. W zależności od tego, jaka jest przyczyna schorzenia, wybiera się właściwy rodzaj kołnierza.
 

Kołnierz ortopedyczny - czy można w nim spaćUżywając jakiegokolwiek kołnierza ortopedycznego musimy zdawać sobie sprawę, że jego niewłaściwe lub zbyt długie stosowanie może mieć bardzo negatywne konsekwencje dla zdrowia. Niezwykle ważne jest więc należyte dobranie odpowiedniego modelu kołnierza, indywidualne dopasowanie rozmiaru i prawidłowego jego założenie. Jak długo trzeba nosić kołnierz ortopedyczny? Należy ściśle przestrzegać wszystkich zaleceń lekarza bądź rehabilitanta odnośnie czasu jego noszenia. W kołnierzu ortopedycznym można spać, często jest to nawet konieczne.
 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu