wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Do czego służy opatrunek hemostatyczny?

Do czego służy opatrunek hemostatyczny?

Data dodania: 22-07-2022 Wyświetleń: 39
Zadaniem hemostatycznych opatrunków Celox jest zatrzymanie zagrażających życiu krwotoków, powstałych na skutek różnego rodzaju urazów, np.  będących wynikiem wypadku komunikacyjnego, postrzału, uszkodzenia  tętnic. Opatrunki tego typu są przygotowane do szybkiego użycia i zastosowania w sytuacji, gdy inne metody tamowania krwawienia okazują się zawodne. Umieszczone w sterylnych, wodoodpornych, lekkich opakowaniach, charakteryzują się łatwym sposobem aplikacji i wysoką skutecznością działania. 
 

Opatrunek hemostatyczny Celox –  jaka jest zasada działaniaOpatrunki tego typu działają na zasadzie żelowej zatyczki, która przylegając do rany bardzo dobrze ją uszczelnia. Wykazują skuteczność również w przypadku krewi zheparynizowanej. Ich działanie bakteriobójcze zabezpiecza ranę przed zakażeniem. Nie wywołują alergii. Są skuteczne także w warunkach hipotermii.
 

Opatrunek hemostatyczny Celox  - różne rodzajeOpatrunki Celox są dostępne w kilku postaciach: jako granulki - proszek do zasypywania rany, w formie aplikatora z granulkami oraz w formie tkanego opatrunku połączonego z substancją czynną. Dobór opatrunku zależy od głębokości rany, szerokości jej światła oraz wielkości jej powierzchni.

Najszerszy zakres działania wykazują granulki, ponieważ można je nasypać bezpośrednio na ranę i w ten sposób uzyskać szybko kontrolę nad krwawieniem. Głębokie rany, trudno dostępne i mające małe światło, np. rany kłute, mogą być skutecznie zaopatrywane przy pomocy preparatu Celox A w aplikatorze.

 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu