wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Do czego służy reduktor tlenowy?

Do czego służy reduktor tlenowy?

Data dodania: 23-08-2021 Wyświetleń: 34

Podawanie tlenu jest niezbędne w przypadku części akcji ratunkowych, a także podczas opieki szpitalnej i domowej nad przewlekle chorymi osobami cierpiącymi z powodu obniżonej saturacji. Dawka tlenu powinna być dostosowana do wieku pacjenta, jego stanu oraz potrzeb organizmu.

Do regulacji strumienia tlenu podawanego z butli służy reduktor tlenowy.Zasada działania reduktora tlenowego


Z powodów ekonomicznych i logistycznych, tlen w butlach charakteryzuje się bardzo wysokim ciśnieniem. Podanie go pacjentowi w tej formie byłoby niebezpieczne, dlatego niezbędne jest obniżenie ciśnienia gazu do wartości odpowiadających naturalnym.

Reduktor tlenowy to zawór, dzięki któremu tlen może być podawany pod odpowiednim, stałym ciśnieniem, niezależnie od czynników zewnętrznych. Jest to rozwiązanie niezbędne zarówno podczas akcji ratunkowych pogotowia, jak i w trakcie opieki nad chorymi wymagającymi podaży tlenu, mającej miejsce w szpitalu, domu, hospicjum czy innym ośrodku do tego przeznaczonym. Zobacz także reduktor tlenowy.

 

Reduktor tlenowy w opiece nad przewlekle chorymi


Ponieważ opieki nad paliatywnie chorymi podejmują się osoby niekoniecznie posiadające wykształcenie medyczne, sprzęt jaki stosują powinien być maksymalnie prosty w obsłudze. Taki właśnie jest reduktor tlenowy – zaprojektowany z wytrzymałych materiałów, niewymagający specjalnych umiejętności.

Co ważne, sprzęt charakteryzuje się bezawaryjnością, co zmniejsza ryzyko wystąpienia kryzysowych sytuacji i pozwala na uzyskanie maksimum komfortu zarówno ze strony chorego, jak i jego opiekunów.


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu