wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Dostęp doszpikowy - igły BIG

Dostęp doszpikowy - igły BIG

Data dodania: 04-09-2014 Wyświetleń: 1050
Co zrobić, kiedy ktoś jest w krytycznym stanie, zagrażającym utratą życia? Podanie farmaceutyków bezpośrednie do układu krwionośnego i prowadzenie płynoterapii w tym momencie jest absolutnym priorytetem.


Kanalizacja żył obwodowych jest trudna do wykonania, czasochłonna i niesie ze sobą duże ryzyko inwazyjności. Czasem dostęp dożylny nie jest nawet możliwy. I co wtedy? Pomóc może profesjonalny sprzęt, który ułatwia dostęp doszpikowy. Warto zainwestować pieniądze w te artykuły medyczne. Dzięki nim możesz uratować komuś życie w naprawdę ciężkiej sytuacji. Zobacz produkt dostęp doszpikowy
 

O czym warto wiedzieć?

 1. Dobry sprzęt zapewnia szybki i łatwy dostęp do kości i naczyń. Powinien więc pochodzić od wiarygodnego producenta. Jeśli coś ma ratować życie, powinno czynić to ze 100% wydajnością.
 2. Dostęp doszpikowy jest całkiem wygodnym rozwiązaniem, jednak nie nadużywaj go! To metoda do stosowania w sytuacjach nagłych, trudnych, niespodziewanych. Wtedy, gdy nie ma szans na dostęp dożylny.
 3. To całkowicie bezpieczna metoda nie tylko dla dorosłych, ale też i dla dzieci. Nie musisz się obawiać, że zrobisz im krzywdę.
 4. Pamiętaj! To rozwiązanie krótkoterminowe, nie dłużej niż na 96 godzin.


Jaki sprzęt jest potrzebny?


Sprzęt powinien zapewniać szybki i bezpieczny dostęp do kości i naczyń. Najważniejsza jest igła doszpikowa. Na rynku medycznym można znaleźć mnóstwo różnych rodzajów – automatyczne, ręczne, dla dorosłych, dla dzieci. Dobra igła doszpikowa zapewnia stały dostęp do naczynia, szybką infuzję leków i płynów, a także brak bezpośredniego kontaktu z krwią. Dobrze, jeśli penetracja igły do kości gąbczastej jest bezbolesna.


Technika zakładania


Jak dobrze założyć igłę – tak, aby uzyskać jak najlepszy dostęp doszpikowy?
 1. Wybierz miejsce i pożądaną głębokość przez odkręcenie mankietu z cylindra.
 2. Zdezynfekuj skórę odpowiednim środkiem.
 3. Przyłóż pistolet prostopadle do skóry, lekko do niej dociśnij.
 4. Wyciągnij zatrzask.
 5. Naciśnij tylną część urządzenia.
 6. Usuń pistolet i obudowę.
 7. Podłącz strzykawkę lub zestaw do infuzji.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu