wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Drobny sprzęt ratowniczy dla każdego

Drobny sprzęt ratowniczy dla każdego

Data dodania: 05-09-2014 Wyświetleń: 1094
Czasami udzielenie pomocy nie wymaga specjalnych umiejętności. Drobne zranienia możesz opatrzyć samodzielnie. Wielkiej filozofii nie wymaga też dezynfekcja.


Drobny sprzęt ratowniczy to wszystkie artykuły medyczne, które pomagają w sytuacji zagrożenia, a nie są szczególnie skomplikowane w budowie i obsłudze. Przeważnie małe, poręczne i lekkie. Są jednak przydatne nie tylko dla Jana Kowalskiego, ale też dla lekarzy.

Do tej kategorii zalicza się na przykład urządzenia stomatologiczne, którymi powinien posługiwać się specjalista. Te narzędzia i akcesoria zajmują mało miejsca, lecz znacznie ułatwiają udzielenie pomocy. Można wyróżnić tutaj kilka subkategorii.
  1. Ciąża i poród – to bardzo duże wyzwanie psychiczne i fizyczny wysiłek dla ciała. Poród powinien przebiegać w miarę możliwości sprawnie i bez zakłóceń. Dla wszystkich kobiet ciężarnych możemy polecić specjalistyczne zestawy porodowe. W skład zestawu zazwyczaj wchodzi drobny sprzęt ratowniczy - rękawiczki, serwety, ręczniki, kompresy, wkładki higieniczne, gumowa gruszka, zaciski na pępowiny, nożyczki chirurgiczne i inne przydatne drobiazgi.
  2. Dezynfekcja i antyseptyka – w powietrzu jest pełno bakterii i wirusów. Jeżeli chcesz być zdrowy i produktywny, powinieneś zadbać o ich unikanie. Na co dzień polecamy antybakteryjne żele do rąk, które pomagają pozbyć się zarazków. Mogą przydać się też ochraniacze na obuwie (zwłaszcza w szpitalach), maseczki ochronne i okulary. A na zranienia koniecznie woda utleniona. Powinieneś odkazić nawet małe skaleczenie.
  3. Stomatologia – tutaj znajdziesz coś dla dentystów, ale i dla przedstawicieli innych profesji. Bardzo łatwo dostępne są nici dentystyczne, szczoteczki do zębów i końcówki do nich, bezprzewodowe irygatory dentystyczne, lampy do sterylizacji szczoteczek i wiele innych. Ładny uśmiech to podstawa, a odpowiednie akcesoria pomogą zachować Ci go na długi czas.
  4. Ukąszenia owadów – chusteczki, kremy, opaski, lampiony. Wszystko, co nadaje się do walki z uporczywymi owadami.
I wiele, wiele, wiele innych. Przed zakupem poczytaj trochę o przedmiocie i najlepiej skonsultuj się z lekarzem. Nie wszystko, co odpowiednie dla innych, będzie dobre i dla Ciebie. Jednak drobny sprzęt ratowniczy potrafi znacznie ułatwić życie.
 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu