wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Elektrody do AED treningowe

Elektrody do AED treningowe

Data dodania: 17-09-2014 Wyświetleń: 1099
Chociaż defibrylator jest urządzeniem intuicyjnym i nie potrzeba przeszkolenia, aby go użyć, na rynku istnieje wiele sprzętów treningowych.


Dzięki temu każdy może nauczyć się używania AED i spróbować zastosować go w sytuacji bezstresowej, ćwicząc swoje umiejętności praktyczne na manekinie. Używane są one na szkoleniach pierwszej pomocy, gdzie instruuje się kursantów, jak prawidłowo obsługiwać tego typu sprzęt.

Powoduje to wzrost wiedzy społeczeństwa na temat pierwszej pomocy. Wiele osób nadal bowiem nie wie o istnieniu defibrylatorów.

Czym różnią się elektrody do AED treningowe od klinicznych?


Chociaż elektrody treningowe wyglądają niemal identycznie, jak kliniczne, różnią się kilkoma istotnymi szczegółami, jak:
  • odpowiednie oznaczenie, że jest to urządzenie treningowe, które używane może być tylko podczas szkoleń
  • brak możliwości podłączenie do defibrylatora klinicznego – są ze sobą niekompatybilne
  • pakowanie w większe opakowania
  • elektrody kliniczne są jednorazowe
Jest to niezwykle ważne, aby nie doszło do pomyłki i aby do użycia podczas wypadku był zawsze defibrylator kliniczny z elektrodami do niego kompatybilnymi. Szybkość reakcji jest bowiem w tym przypadku kluczowa i może uratować życie.

Przyklejenie elektrod do klatki piersiowej osoby poszkodowanej zwiększa szanse przeżycia do 75%. Należy jednak pamiętać o kilku podstawowych zasadach użytku, które opisywane są na szkoleniach.
 

Korzyści z użytku treningowych elektrod do AED

  1. Nauka prawidłowego używania AED – chociaż nie wymaga to dużych umiejętności, wcześniejsze spróbowanie w sytuacji bezstresowej skutkuje lepszym działaniem wtedy, kiedy defibrylator naprawdę jest potrzebny.
  2. Wzrost świadomości na temat udzielania pierwszej pomocy wśród społeczeństwa. Wiele osób dopiero na szkoleniach i treningach dowiaduje się o istnieniu defibrylatora.
  3. Nauka bezpiecznego użycia defibrylatora: jak naklejać elektrody, gdzie, czego nie robić podczas defibrylacji.
  4. Umożliwienie bezpiecznych ćwiczeń praktycznych i sprawdzenia swoich umiejętności.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu