wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Elektrody kliniczne do defibrylatora AED

Elektrody kliniczne do defibrylatora AED

Data dodania: 02-09-2014 Wyświetleń: 1019
W dzisiejszych czasach udzielanie pierwszej pomocy przez osoby postronne nie jest czymś często spotykanym. Spowodowane jest to brakiem wiedzy, umiejętności, strachem, niskim poziomem wydedukowania w tym zakresie.


Jednocześnie w wielu przypadkach udzielenie pierwszej pomocy poszkodowanemu jeszcze przed przyjazdem karetki pogotowia warunkuje uratowanie mu życia. Dlatego niezwykle ważne jest z jednej strony uświadamianie społeczeństwa w tym zakresie i szkolenia, natomiast z drugiej strony opracowywanie takich rozwiązań technicznych, które będą mogły być wykorzystane bez problemu przez osoby bez wiedzy i wykształcenia medycznego. Jednym z takich rozwiązań technologicznych są niewątpliwie elektrody kliniczne.
 

Czym są elektrody kliniczne do AED?


Elektrody kliniczne do AED są niezbędnym wyposażeniem defibrylatorów klinicznych, które są bardziej rozbudowane, umożliwiając przeprowadzenie defibrylacji, kardiowersji, AED i stymulacji przezskórnej. Defibrylatory kliniczne pozwalają również monitorować EKG. Zasadniczą cechą elektrod klinicznych jest fakt, że są one jednorazowe.

Zostały zaprojektowane specjalnie w taki sposób, aby bez problemu mogły z nich korzystać osoby bez wykształcenia medycznego, co często jest kluczowe dla uratowania pacjenta, kiedy w okolicy nie ma jeszcze lekarza. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza w przypadku niepełnej wiedzy osoby ratującej w zakresie zasad udzielania pierwszej pomocy.
Istotną cechą elektrod klinicznych jest ich prostota oraz intuicyjność obsługi, co jest obecnie podstawowym trendem w produkcji urządzeń medycznych, przede wszystkim w zakresie pierwszej pomocy.

Jest to bowiem kluczowe dla naszego bezpieczeństwa. Możliwość udzielenia nam pomocy przez przypadkową osobę może w wielu przypadkach uratować życie. Z tego względu producenci tego typu urządzeń coraz większy nacisk kładą na łatwość obsługi, eksploatacji, wymiany zużytych elementów etc.
 

Rodzaje elektrod klinicznych do AED:


Wyróżnia się 3 podstawowe rodzaje elektrod klinicznych:
  1. Elektrody dla dorosłych – przeznaczone do ratowania osób dorosłych,
  2. Elektrody pediatryczne – przeznaczone do ratowania dzieci,

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu