wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Elektrody przedsercowe

Elektrody przedsercowe

Data dodania: 22-09-2014 Wyświetleń: 1085
Niezwykle ważnym, choć prostym i powszechnie wykonywanym badaniem jest EKG. Daje ono podstawową wiedzę lekarzom, jakie dalsze postępowanie wobec pacjenta należy zastosować.


Z tego względu jest to często wykonywane działanie, u każdego, u kogo podejrzewa się jakiekolwiek nieprawidłowości w pracy serca. Bardzo wiele zależy tutaj od jakości sprzętu. Dzięki sprzętowi z najwyższej półki, można mieć większą pewność, że badanie zostanie przeprowadzone w sposób poprawny, wiarygodny i daje odpowiednie rezultaty.

Dlatego nie można iść na kompromis w tej kwestii. Ważny jest również odpowiedni dobór akcesoriów dodatkowych. Mogą to być Elektrody przedsercowe, stosowane powszechnie, łatwe w użyciu, dające rzetelny wynik pomiaru pracy serca.
 

Elektrody przedsercowe – w jakim celu się je stosuje


Podłączenie w prawidłowy sposób aparatury EKG wymaga wprawy i umiejętności. Osobie, dokonującej tej czynności, potrzebne będą specjalistyczne urządzenia. Takim dodatkiem są te właśnie nowoczesne elektrody. Podłącza się je do aparatu i następuje badanie.

Dlatego takie elektrody muszą się cechować dobrym przewodzeniem, czyli być wykonane z odpowiednio dobranego materiału. Muszą też być w pełni bezpieczne i zapewniać komfort pacjentowi., Dzięki tym cechom, zdecydowanie ułatwiają one wykonanie działania, mającego na celu postawienie diagnozy.
 

Elektrody przedsercowe – jakie są ich rodzaje


Na rynku elektrod tego typu, istnieje spore zróżnicowanie. Dobierając Elektrody przedsercowe do danej placówki medycznej, trzeba wziąć pod uwagę potrzeby pacjentów, jakich tam się diagnozuje. Inne rodzaje elektrod przeznaczone są dla dorosłych, a inne dla dzieci.

Wszystkie muszą posiadać stosowne atesty oraz certyfikaty dopuszczające do użytku w danym zakresie. Tylko to jest gwarancją, że badanie może być przeprowadzone z ich użyciem w poprawny sposób. Dlatego warto zaopatrywać się w sprzęt u renomowanych producentów tego typu akcesoriów medycznych.
Rodzaje elektrod:
  • dla dzieci,
  • dla dorosłych,
  • blaszkowe,
  • przyssawkowe.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu