wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Elektrody treningowe do AED

Elektrody treningowe do AED

Data dodania: 02-09-2014 Wyświetleń: 1179
Umiejętności udzielania pierwszej pomocy są w dzisiejszym czasach niezwykle ważne. Z jednej strony prawo narzuca nam obowiązek udzielenia pierwszej pomocy drugiej osobie w przypadku zagrożenia życia.


Z drugiej strony powinna to być jednak również nasza samoświadomość i chęć niesienia pomocy innym. Aby jednak było to możliwe konieczne są umiejętności i wiedza w tym zakresie, która pozwoli przełamać strach przed decyzją o próbie ratowania komuś życia.

Z tego względu konieczne są szkolenia z pierwszej pomocy z wykorzystaniem zaawansowanych technicznie urządzeń, które idealnie odwzorowywać będą sytuacje rzeczywiste. Jedną z form udzielania pierwszej pomocy jest defibrylacja, stosowana przy zatrzymaniu akcji serca. Wykorzystuje się do tego defibrylatory, które wprawdzie są dość intuicyjne, aczkolwiek potrzebne jest uzyskanie podstawowej wiedzy co do zasad ich użycia.
 

Czym są elektrody treningowe do AED

Głównymi elementami defibrylatora są właściwe urządzenie oraz elektrody AED, które odpowiedzialne są na przesyłanie strumienia elektrycznego do ciała pacjenta w celu pobudzenia pracy serca. Podczas szkoleń wykorzystywane są defibrylatory treningowe, idealnie odwzorowujące prace prawdziwego urządzenia.

Aby możliwe było pełne przeszkolenie osób w zakresie jego obsługi konieczne jest wyposażenie go w elektrody treningowe, które są bardzo podobne do elektrod właściwych. Podstawowa różnicą jest jednak brak możliwości podłączenia do prawdziwego defibrylatora. Elektrody takie są pakowane w większe opakowania i mogą być wielokrotnego użytku.

Przede wszystkim jednak nie dostarczają energii elektrycznej. Ich podstawową zaletą jest ogromna wartość szkoleniowa, która odzwierciedla się w możliwości przeprowadzenia nauki w warunkach niemal rzeczywistych z wykorzystaniem sprzętu wyglądającego i funkcjonującego praktycznie identycznie jak właściwy sprzęt ratowniczy do resuscytacji.

Rozwiązania techniczne tego typu, jak elektrody treningowe, są znakomitym i niezastąpionym sposobem na przełożenie wiedzy teoretycznej na praktyczną.

Rodzaje elektrod treningowych:

  1. Elektrody dla dorosłych – przeznaczone do treningu resuscytacji na osobach dorosłych,
  2. Elektrody pediatryczne – przeznaczone do nauki resuscytacji dzieci.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu