wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Fotelik rehabilitacyjny

Fotelik rehabilitacyjny

Data dodania: 13-09-2014 Wyświetleń: 1246
Wysokiej jakości Fotelik rehabilitacyjny to nieoceniona pomoc, powinien więc znaleźć się w każdym gabinecie fizjoterapeutycznym.


Rehabilitacja dzieci to szczególne wyzwanie. Używane w tym celu sprzęty medyczne muszą być nie tylko nowoczesne, w pełni sprawne i bezpieczne, ale też kolorowe i zachęcające do codziennych ćwiczeń. Taka fizjoterapii nie będzie się więc kojarzyła z czymś nieprzyjemnym, żmudnym – może być to przeprowadzeni w formie zabawy. Dlatego dostępne obecnie na rynku foteliki rehabilitacyjne są kolorowe, mają instruujące kształty – by zachęcać dzieci do ćwiczeń.
 

Fotelik rehabilitacyjny – dla kogo jest przeznaczony


Jest to specjalna konstrukcja, która umożliwia wstępną pionizację dzieci, ciepiących na wady rozwojowe. W przypadku nieprawidłowego rozwoju, konieczne jest szybkie i efektywne podjęcie działań, zmierzających do zapewnienia dziecku możliwości zapobieżenia jeszcze większym następstwom choroby.

Taka terapia ma sprawić, że będą maksymalnie samodzielne i sprawne. Foteliki pomagają pionizować dziecko, by płynnie przechodziło do pozycji siedzącej z leżącej.
Przeznaczone są dla małych pacjentów, którzy:
  • cierpią z powodu zmniejszonego napięcia mięśniowego,
  • są po urazach ortopedycznych,
  • mają mózgowe porażenie dziecięce,
  • doznały urazów wielonarządowych,
  • mają przepuklinę,
  • doznały urazów kręgosłupa.


Fotelik rehabilitacyjny – jego wysoka skuteczność jest potwierdzona


Ważna jest oczywiście regularność przeprowadzanych ćwiczeń, jak i profesjonalne podejście rehabilitantów. Jednak sam sprzęt medyczny, jego jakość, mają również nieocenione znaczenie, dla przywracania sprawności pacjentom. Mali pacjenci są szczególnie wymagający.

Rehabilitant, czy też rodzice przeprowadzający ćwiczenia w warunkach domowych, muszą zapewnić dziecku możliwe jak najprzyjemniejsze korzystanie z takich urządzeń, gdyż w przeciwnym razie spotkają się ze szybkim znudzeniem i zniechęceniem. Dlatego projektanci fotelików dołożyli starań, by nie tylko zapewnić jak najlepszą jakość pod względem solidności konstrukcji oraz przydatności w codziennej rehabilitacji.

Postarali się też, by te sprzęt miał przyjazny charakter, kojarzyły się zabawą. Są one ponadto oczywiście tak skonstruowane, by zapewniały bezpieczeństwo.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu