wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Gabloty i szafki na AED

Gabloty i szafki na AED

Data dodania: 02-09-2014 Wyświetleń: 1034
Obecnie edukacja w zakresie udzielania pierwszej pomocy jest coraz większa i bardziej powszechna. Idą za tym nowe rozwiązania techniczne, w tym opracowywanie sprzętu, który może być wykorzystywany przez osoby bez wykształcenia medycznego.


Do takiego sprzętu należą między innymi urządzenia do resuscytacji jak defibrylatory, wykorzystywane w sytuacjach zatrzymania akcji serca. Tego typu urządzenia coraz częściej umieszczane są w przestrzeni publicznej jak np. w galeriach handlowych, czy obiektach sportowy, tak aby mogły być powszechnie dostępne w sytuacji zagrożenia. Jednocześnie jednak sprzęt ten jest drogi, co powoduje konieczność zapewnienia im odpowiednich warunków przechowywania.
 

Czym są gabloty i szafki na AED?


Głównym zadaniem gablot i szafek na AED jest zapewnienie odpowiednich warunków przechowywania defibrylatorów, które uchronią je od negatywnego wpływu czynników zewnętrznych, jednocześnie zapewniając ich ogólną dostępność. Jednocześnie wyróżniające się wizualnie szafki znacząco ułatwiają identyfikację urządzenia i przyspieszają rozpoczęcie udzielania pierwszej pomocy.
 

Główne cechy gablot i szafek na AED


Do głównych, wspólny cech wszystkich gablot i szafek na AED należą niewątpliwie:
  • Wyraźnie i dokładne oznakowanie, pozwalające na identyfikację urządzenia z dużej odległości,
  • Umieszczenie w miejscach łatwo dostępnych np. w galeriach handlowych, obiektach użyteczności publicznej jak dworce czy lotniska, obiektach sportowych,
  • Trwałość i łatwość w utrzymaniu,
 

Istotne funkcje

Gabloty i szafki na AED mimo, iż z pozoru są urządzeniami prostymi, to również podążają na trwającym rozwojem technologicznym. Dzięki temu wyposażane są funkcje, które znacząco podnoszą ich funkcjonalność i znaczenie z punktu widzenia udzielania pierwszej pomocy. Do spotykanych funkcji gablot należą:
  • Automatyczne wzywanie ratownictwa medycznego w momencie wyjęcia defibrylatora – ma to ogromne znaczenie, ponieważ osoba, która chce udzielić pierwszej pomocy może mieć problem z jednoczesnym kontaktem z pogotowiem ratunkowym,
  • Wyświetlacz cyfrowy, pokazujący instrukcję korzystania z urządzenia oraz wyświetlający film instruktażowy,
  • Automatyczne przesyłanie wiadomości do osoby, która sprawuje nadzór nad urządzeniem,
  • Alarmy dźwiękowe i wizualne w sytuacji użycia urządzenia.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu