wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Gaśnice samochodowe

Gaśnice samochodowe

Data dodania: 26-08-2014 Wyświetleń: 1026
Podstawowym elementem wyposażenia każdego auta, poruszającego się po polskich drogach, są sprawnie działające gaśnice samochodowe.


Ze względu na obowiązujące w Polsce przepisy, jak i przede wszystkim w trosce o swoje bezpieczeństwo, należy zawsze przewozić sprawną gaśnicę, gotową do użytku w razie nagłej potrzeby. Różne zdarzenia drogowe czyhają na każdym kroku – nie warto więc ryzykować.

Nie tylko o nasze zdrowie i życie w tym przypadku chodzi, lecz także o ochronę mienia, jak i zapewnienie sobie możliwości skorzystania z wypłaty ubezpieczenia OC lub AC. Jeśli nie będziemy posiadać sprawnej gaśnicy w samochodzie, wywalczenie go będzie niezwykle trudne, gdy dojdzie do pożaru samochodu.

Warto więc działać zapobiegliwie, tym bardziej, że nie jest to żadne problem – nowoczesne gaśnice są lekkie i poręczne, nie ma problemów z ich bezpiecznym i wygodnym transportem, czy to w bagażniku czy też w innych łatwo dostępnych miejscach, umożliwiających szybkie wydobycie gaśnicy w celu zadziałania.

Jeśli dojdzie do zapalenia się auta, można jeszcze zastosować rozprzestrzenianie się ognia i tym samym uniknąć wielu poważniejszych problemów. Warunkiem koniecznym jest jednak to, by posiadać sprawny podstawowy sprzęt ratunkowy, który pomoże nam okiełznać sytuację, zanim nadjadą służby ratownicze. Gaśnica musi być przewożona w ten sposób, by łatwo można ją było odnaleźć.

Może być przecież tak, że użyje jej osoba, do której nie należy samochód, by udzielić pomocy i zapobiec pożarowi. Trzeba ją więc umieścić w miejscu oczywistymi typowym, nie przykrywać np. kołem zapasowym czy innymi nieporęcznymi przedmiotami, które trudno jest usunąć. Niezwykle istotne jest też, jaką gaśnicę wybierzemy.

Absolutnie nie stawiajmy na najtańsze modele. Może się okazać, że trzeba je serwisować już po czterech miesiącach przewożenia w aucie. Poza tym, takie gaśnice mogą mieć dosyć skomplikowaną instrukcję użycia, a przecież chodzi nam o to, by móc błyskawicznie użyć taki sprzęt, nawet, jeśli robimy to pierwszy raz w życiu i nie mamy wprawy. Warto więc sięgać po specjalnie użytkowane akcesoria tego typu, z licznymi udogodnieniami.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu