wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Gdy wybuchnie pożar

Gdy wybuchnie pożar

Data dodania: 27-05-2016 Wyświetleń: 989
Pożar może zdarzyć się praktycznie wszędzie. Przyczyny jego powstawania mogą być naturalne, jak uderzenie pioruna. Mogą również wynikać z zaniedbań w wykonaniu lub eksploatacji instalacji elektrycznych, nie stosowania się do przepisów dotyczących ochrony przeciwpożarowej czy umyślnego albo przypadkowego zaprószenia ognia.


altWażne żeby w przypadku zauważenia pożaru podjąć szybkie działanie, rozpocząć ewakuację i powiadomić stosowne służby. W firmie każdy pracownik powinien zostać przeszkolony z zasad działania w przypadku pojawienia się pożaru. Ważne żeby nie wpadał w panikę i potrafił podjąć właściwe decyzje, gdyż zależy od tego bezpieczeństwo jego samego oraz innych osób.

Dobrze jeśli w zakładzie, szkole lub innym miejscu uczęszczanym przez dużą liczbę osób są zamontowane czytelne instrukcje,
które w sposób jasny i rzeczowy informują, co należy robić oraz jaka jest kolejność postępowania, gdy mamy do czynienia z pożarem.

Nasz sklep medyczny oferuje Państwu wytrzymałą na uderzenia i odporną na ogień
zgodnie z normą DIN 4102 B2 oraz czynniki chemiczne instrukcję, która informuje jak należy postępować w przypadku zauważenia pożaru. Zapisane są na niej wszystkie niezbędne telefony służb ratunkowych. Jest również przewidziane miejsce na umieszczenie telefonu do osoby zarządzającej obiektem, dyrektora, kierownika.

Instrukcję łatwo zamontować przy pomocy dołączonych przylepców. Natomiast jeśli chcemy ją zamocować w sposób bardziej trwały może zostać również przykręcona. Wykonana z tworzywa
HIPS jest wytrzymała na temperaturę do 70 st.C.


 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu