wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Glukometry

Glukometry

Data dodania: 13-09-2014 Wyświetleń: 1152
Coraz więcej osób cierpi na cukrzycę. Została ona uznana za jedną z chorób cywilizacyjnych.


Są jednak sposoby na to, by uczynić życie cukrzyków lub też osób z dużym, podwyższonym ryzykiem wystąpienia tej choroby, łatwiejszym. Są to mianowicie specjalne urządzenia – glukometry. Tego typu sprzęt medyczny charakteryzuje się cechami, które sprawiają, że jest bardzo poręczny w użyciu.

Lekki, przenośny, o niewielkich rozmiarach – zawsze można go mieć przy sobie, by móc zbadać sobie poziom glukozy we krwi. Łatwość użytkowania polega na tym, że osoba chora może bez problemu sama dokonać go w różnych okolicznościach. Do przeprowadzenia wiarygodnego testu potrzeba jest tylko drobinka krwi, która jest pobierana najczęściej – z opuszka palca, może też być pobrana z płatków uszu.
 

Glukometry – dlaczego warto je mieć przy sobie


Cukrzyca to choroba, która wymaga od pacjenta szczególnej troski o swoją dietę i styl życia. Można z nią żyć i właściwie nie wymaga ona wielkich poświeceń, spędzania mnóstwa czasu w szpitalu itd. – warunkiem jest jednak prawidłowe dbanie o siebie. Pacjent z cukrzycą musi sam sobie pomóc. Ważne jest też wsparcie rodziny.

Tym bardziej, że na tę chorobę można zachorować niezależnie od wieku. Niestety, zmagają się z nią także dzieci, jak i osoby starsze oraz w średnim wieku. Niektórzy z tych pacjentów wymagają pomocy rodziny, jednak nowoczesne, poręczne glukometry są łatwe do stosowania także w przypadku osób starszych i schorowanych.

Warto więc wybrać modele odpowiedni dla siebie. Trzeba badać stężenie cukru, by sprawdzić, czy konieczne jest podanie insuliny. Ważna jest dbałość o zrównoważoną dietę i przestrzeganie w tym względzie zaleceń lekarza.
 

Glukometry – ich przydatność w codziennym życiu


Warto nabyć taki glukometr, by móc w warunkach domowych dokonywać szybkiego i prawidłowego pomiaru stężenia glukozy. To może w niektórych przypadkach uratować życie i zdrowie, wymusić odpowiednią reakcję.

Dlatego tak ważne jest, by dbać o siebie w szczególny sposób, jeśli została u nas wykryta cukrzyca.
Glukometry, to urządzenia, które:
  • mogą być samodzielnie użytkowane,
  • nie wymagając specjalistycznej wiedzy,
  • są poręczne i lekkie,
  • dają wiarygodne wyniki,
  • pozwalają w prawidłowy sposób dbać o siebie.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu