wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Gotowy zestaw do płukania oka

Gotowy zestaw do płukania oka

Data dodania: 15-07-2016 Wyświetleń: 999
Ciepła, słoneczna pogoda zachęca do spędzania wolnego czasu poza domem, do gier i zabaw na nadmorskich plażach, w lesie i nad jeziorem. Właśnie w czasie szaleństw na plaży, szczególnie u dzieci, łatwo może dojść do zaprószenia oka piaskiem lub dostania się do niego mniejszego owada.


altOko, jako jeden z najdelikatniejszych i dobrze unerwionych części ludzkiego ciała, bardzo intensywnie reaguje w przypadku podrażnienia. Próbując wydalić przeszkadzające ciało obce, zaczyna mocno łzawić. Towarzyszy temu również ból i nieprzyjemne szczypanie. Pojawia się odruchowa chęć potarcia oka, czego absolutnie nie wolno robić, gdyż nie tylko wprowadzamy do podrażnionego już narządu drobnoustroje bytujące na rękach, ale również wcieramy prósze jeszcze głębiej wzmagając dolegliwości.  Samodzielnie możemy usuwać tylko luźne paprochy, jeśli mamy pewność, że nie wbiły się w tkankę oka. W przeciwnym wypadku niezbędna jest fachowa pomoc lekarza okulisty.  W celu usunięcia ciała obcego z oka, należy je przepłukać dużą ilością wody. Oczywiście, w czasie dalszych wędrówek nie zawsze mamy dostęp do bieżącej, czystej wody. Na szczęście można się wcześniej przygotować na taką ewentualność do czego bardzo zachęcamy. Zobacz nasz aparat do płukania oka.


Polecamy higieniczny, gotowy do użycia zestaw do płukania oka, złożony z kieliszka o pojemności 10 ml oraz dwóch ampułek zawierających sterylny roztwór soli fizjologicznej. Kieliszek jest dopasowany do kształtu oka, dlatego łatwo przyłożyć go szczelnie do oczodołu. Przepłukując oko należy poruszać powiekami. Do zestawu dołączona jest etykietka informująca o sposobie postępowania. Zestaw jest niezwykle praktyczny. Szczelnie zamknięty w foliowym opakowaniu, jest chroniony przed zabrudzeniem i zanieczyszczeniem. Jest mały więc możemy go włożyć nawet do kieszeni żeby zawsze był dostępny pod ręką.  Warto mieć go również w domowej apteczce.

 

 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu