wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Inhalatory dla dzieci

Inhalatory dla dzieci

Data dodania: 01-11-2013 Wyświetleń: 1447
Inhalacja u dzieci jest polecana przy okazji wielu chorób. Najczęściej zleca się ją na kaszel oraz ogólnie wspomagająco przy infekcjach górnych i dolnych dróg oddechowych. Metoda ta jest dobra do podania dziecku soli fizjologicznej oraz zapisanego przez specjalistę leku. Podanie farmaceutyku przez inhalator ma tę zaletę, że leki w formie mgiełki nie drażnią żołądka oraz są skuteczniejsze niż syrop.


Inhalacje u dzieci: od kiedy?


Inhalacje można przeprowadzać już u niemowlaków. W połączeniu z oklepywaniem pozwalają bez sięgania po inwazyjne metody, zwłaszcza antybiotyki, poradzić sobie z infekcjami układu oddechowego. W przypadku starszego dziecka mogą być skuteczną formą leczenia częstych w pierwszych latach życia infekcji.


Problem z inhalacją u dzieci

inhalatory dla dzieci

Niestety inhalacje u najmłodszych dzieci nie zawsze są proste. Głównie dlatego, że maluchy często nie chcą w ich trakcie współpracować. Na szczęście są na to sposoby. Jednym z nich jest zakup inhalatora, który poprzez swoje wykonanie zachęca do przeprowadzenie zabiegu. Pozwala zamienić obowiązek w zabawę oraz rozwiązać problem z niechęcią malucha.


Jak rozpocząć inhalację?


Przede wszystkim należy wybrać dobre inhalatory dla dzieci. Dostępny w naszym sklepie inhalator zamknięty w obudowie pingwina pozwala na przeprowadzanie zabiegu w miłej atmosferze. Dzięki temu, że urządzenie ma ciekawy design i wyróżnia się cichą pracą, maluch z większą chęcią podchodzi do zabiegu.
Po zakupie dobrego inhalatora i wyborze sposobu inhalacji, należy połączyć poszczególne elementy urządzenia. Inhalację u dzieci rozpoczynamy od maseczki. Gdy dziecko zaczyna współpracować, sięgamy po ustnik.

Jak kończymy inhalację?


Bardzo ważne dla zachowania skuteczności inhalacji jest utrzymywanie poszczególnych części inhalatora w czystości. Kierując się instrukcją obsługi, należy rozłożyć urządzenie oraz oczyścić je. Najlepiej jeśli z ustnika i przewodu korzysta tylko jedna osoba. Dla każdego dziecka warto przygotować oddzielny zestaw.


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu