wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Irygator - alternatywa dla nitki dentystycznej

Irygator - alternatywa dla nitki dentystycznej

Data dodania: 16-09-2016 Wyświetleń: 757
Irygatory dentystyczne, które od jakiegoś czasu są obecne na rynku, z powodzeniem mogą zastąpić tradycyjne nitki dentystyczne. Oczyszczają one przestrzenie międzyzębowe za pomocą strumienia wody lub specjalnego płynu dentystycznego, płynącego pod ciśnieniem.


altStosowanie irygatora, to propozycja dla osób noszących na stałe aparaty ortodontyczne, mających korony zębowe i mostki, oraz dla osób z ciasno ułożonymi zębami i otwartymi kieszonkami dziąsłowymi. Zaleca się go również wielbicielom kawy, spożywanej w dużych ilościach oraz palaczom, gdyż tego typu używki sprzyjają odkładaniu się kamienia nazębnego.

Irygator wspomaga prawidłową higienę jamy ustnej w sytuacji,  gdy trudno wyczyścić styczne powierzchnie zębów, czyli miejsca,  w których często gromadzą  się resztki jedzenia, wywołując stany zapalne dziąseł i przyczyniając się do namnażania bakterii oraz powstawania płytki nazębnej. Często dostęp do tych miejsc, przy pomocy samej szczoteczki,  jest po prostu niemożliwy. Oprócz dokładnego oczyszczenia,  strumień wody masuje dziąsła pobudzając w nich krążenie krwi i chłonki. Dzięki temu,  po dłuższym czasie stosowania irygacji poprawia się stan zdrowotny dziąseł oraz  zmniejsza ich podatność na krwawienia.


Polecamy mały, przenośny irygator, który nie zajmuje dużo miejsca w łazience. Umożliwia również codzienną higienę jamy ustnej w czasie podróży. Jest wygodny, poręczny i łatwy do utrzymania w czystości. Akumulator sprawia, że urządzenie może służyć nam kilka dni, bez konieczności doładowywania. Nie trzeba też myśleć o wymianie baterii.Ważne jest również to, że irygator posiada możliwość wyboru intensywności trybu pracy. Można więc wybrać najbardziej odpowiedni dla siebie lub zaczynając od trybu najniższego, stopniowo przyzwyczajać dziąsła, i zwiększać go w miarę używania.

 


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu