wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Irygator dentystyczny - do czego służy?

Irygator dentystyczny - do czego służy?

Data dodania: 10-06-2022 Wyświetleń: 21
Irygator dentystyczny jest urządzeniem wytwarzającym strumień wody, który płynąc pod odpowiednim ciśnieniem, bardzo skutecznie oczyszcza przestrzenie międzyzębowe i usuwa płytkę nazębną. Regularne stosowanie irygatora dentystycznego wspomaga higienę zębów i przyczynia się do poprawy stanu dziąseł. Wynika to stąd, że woda dociera do miejsc, do których trudno dostać się przy pomocy samej tylko szczoteczki. Z tego powodu irygator jest wręcz niezastąpiony dla osób noszących aparaty ortodontyczne, czy też dla osób mających zęby bardzo ściśle przylegające do siebie.
 

Irygator dentystyczny - czy warto stosować?


Z całą pewnością oprócz mycia zębów szczoteczką, warto zacząć używać irygator dentystyczny. Pomoże on pozbyć się bakterii, które są przyczyną:
  • częstych stanów zapalnych, 
  • problemów z dziąsłami,
  • powstawania próchnicy.
Podobnie jak elektryczne szczoteczki do zębów, irygatory są dostępne w wersji stacjonarnej oraz bezprzewodowej, co pozwala użytkownikowi dokonać wyboru zgodnego z własnymi preferencjami, odpowiednio do prowadzonego stylu życia, przeznaczonego na ten cel budżetu, czy też po prostu wielkości łazienki.

Irygatory stacjonarne mają duży pojemnik na płyn, przez co zajmują znacznie więcej miejsca, trudno też jest zabierać je ze sobą na wyjazdy. Natomiast irygatory przenośne są poręczniejsze, lżejsze i mobilne. Mniejsza pojemność pojemnik na płyn może jednak wymagać kilkakrotnego napełnienia go wodą w czasie każdorazowego płukania.

 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu