wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Jak regulować kule łokciowe?

Jak regulować kule łokciowe?

Data dodania: 25-01-2023 Wyświetleń: 100
Prawidłowe użytkowanie kul ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia, a konkretniej dla zdrowia naszego kręgosłupa. Każde dodatkowe obciążenie, wynikające z nienaturalnej pozycji i nadmiernego napięcia mięśni przyczynia się do obciążenia kręgosłupa, nadmiernego zużycia i powstawania wad postawy, czy też dolegliwości bólowych. Długość kul musi być dopasowana do wzrostu użytkownika, tak aby korzystanie z nich nie skutkowało garbieniem się. Długość kuli dopasowujemy tak, aby ręce były lekko zgięte w łokciu, a uchwyt znajdował się na wysokości krętarza większego kości udowej.


Jak chodzić o kulach łokciowych?W przypadku korzystania z jednej kuli, należy umieścić ją po stronie nogi zdrowej. W momencie wysuwania chorej nogi do przodu, wysuwamy równocześnie do przodu kulę, tak aby ciało oparło się na kuli oraz na zdrowej nodze, odciążając tym samym nogę kontuzjowaną. Natomiast jeśli używamy dwóch kul, w momencie wykonywania wykroku musimy przerzucić obie kule równocześnie do przodu, aby równomiernie rozłożyła się na nich masa naszego ciała. Aby nie stracić równowagi ciało opieramy na kulach w momencie, w którym jesteśmy pewni, że  zostały one stabilnie usadowione na podłożu.


Kule są przygotowane do użytkowania ich nie tylko w pomieszczeniach, ale również w warunkach zewnętrznych. Warto jednak zwracać uwagę na to jaka jest aktualna powierzchnia i zachować szczególną ostrożność w trakcie konieczności poruszania się w deszczu, na śliskim podłożu, czy też zdradliwym podłożu pokrytym liśćmi lub piaskiem.
 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu