wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Jak używać deski ortopedycznej?

Jak używać deski ortopedycznej?

Data dodania: 10-12-2021 Wyświetleń: 27
Podstawowym zadaniem ratowników medycznych jest udzielenie pomocy poszkodowanemu na miejscu wypadku, a następnie jego bezpieczny transport do szpitala, by już tam otoczyć go opieką i poddać kolejnym procedurom medycznym.
Przeniesienie pacjenta z miejsca na miejsce umożliwia deska ortopedyczna. Jest ona standardem wyposażenia pojazdów służb ratowniczych, od helikopterów, przez samochody i łodzie ratunkowe, po specjalistyczne quady i sanie.
 

Najważniejsze cechy deski ortopedyczne.


Jeśli rozważamy zakup sprzętu tak kluczowego w pracy ratownika jak deska ortopedyczna cena nie może być jedynym kryterium wyboru. Priorytetem jest bezpieczeństwo pacjenta i wygoda pracy ratowników, dlatego warto, aby i jakość deski była najwyższa.
Deska ortopedyczna powinna być lekka, ale jednocześnie bardzo wytrzymała. Ważna jest możliwość jej złożenia i manewrowania nią w trudnym terenie, jak i zestaw pasów mocujących, umożliwiających ustabilizowanie chorego, które może mieć kluczowe znaczenie zwłaszcza przy urazach kręgosłupa.
 

Przeznaczenie desek ortopedycznych


Chorego należy w pierwszej kolejności bezpiecznie ułożyć na desce. Już na niej można wykonywać kolejne procedury lecznicze i diagnostyczne na miejscu (np. podaż leków i płynów dożylnie, udrażnianie dróg oddechowych, prowadzenie oddechu wspomaganego), ale także w szpitalu. Pacjenta na desce ortopedycznej można przetransportować bezpośrednio do aparatu tomograficznego, rezonansu magnetycznego czy na RTG, dzięki czemu zminimalizowane zostaje ryzyko dokonania dalszych obrażeń w trakcie przenoszenia z miejsca na miejsce.


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu