wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Jak wybrać fantom

Jak wybrać fantom

Data dodania: 24-04-2014 Wyświetleń: 1055
Fantom to niezbyt skomplikowane urządzenie, które imituje człowieka i jego funkcje życiowe lub poszczególne jego części ciała. Jako manekin dostępny jest w różnych rozmiarach oraz stylach wykonania.
Fantomy można otrzymać jako modele do pasa, jak również „w całości”. Można je nabyć jako imitację dorosłych i małych dzieci, a także poszczególnych części ciała, na przykład ręki wraz z przekrojem skóry. W ten sposób produkty te pozwalają na wykonywanie różnych czynności w ramach próby i nauki, służąc przyszłym lekarzom, ratownikom medycznym oraz innym służbom i osobom chcącym przekonać się, w jaki sposób udzielać pierwszej pomocy.Gdzie wykorzystuje się fantomy?

Fantomy można wykorzystywać w wielu miejscach. Podstawowe przeznaczenie to szkoły: fantomy wykorzystywane są na lekcjach w szkołach, na studiach oraz na różnych kursach, na których można poznać techniki udzielania pierwszej pomocy. Takie fantomy wykorzystywane są w celach edukacyjnych i pokazowych.

Bardzo często sięga się również po fantomy dla studentów, którym pokazuje się na nich zabiegi chirurgiczne czy też położnicze. Dzięki temu można poćwiczyć szycie, rozcinanie powłok brzusznych, przyjmowanie porodów, a nowoczesne fantomy umożliwiają wykonanie często rzadkich i skomplikowanych zabiegów chirurgicznych, zanim będzie okazja przeprowadzić je w rzeczywistości.

Nowoczesne fantomy w jednej aparaturze łączą bardzo skomplikowane procesy życiowe, pozwalają na pomiary różnych parametrów oraz często nawet na komunikację z pacjentem.

Pomoce dydaktyczne

Fantomy to pomoce dydaktyczne, które dostępne są w wielu rodzajach, o prostej lub skomplikowanej funkcjonalności. Podstawowe rodzaje, które można porównać na rynku, to modele anatomiczne, fantomy reanimacyjne, fantomy pielęgnacyjne, fantomy zabiegowe, fantomy do badania fizykalnego, fantomy porodowe, antropomorficzne, dentystyczne.

Niemal każda dziedzina medycyny ma swoje fantomy, które wykorzystywane są na uczelniach oraz przez lekarzach, by się dokształcać i poprawiać swoje umiejętności zawodowe. W ten sposób wszystkie tego typu sprzęty są nieocenione w codziennej pracy.

Fantomy i ceny

Dobre fantomy muszą kosztować. Za ceną idzie jakość wykonania oraz dobór odpowiednich materiałów, gwarantujących zadowolenie z wykorzystywanego sprzętu. Wybór dobrego producenta gwarantuje możliwość intensywnego użytkowania przez wiele miesięcy, a nawet lat oraz gwarancję od producenta na cały produkt i jego poszczególne elementy.Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu