wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Jak wybrać termometr

Jak wybrać termometr

Data dodania: 24-04-2014 Wyświetleń: 977
Dzisiaj termometry dostępne są w wielu wersjach dostosowanych do użytku dla dorosłych i dla dzieci. Nowoczesne modele pozwalają mierzyć temperaturę na czole, w uchu, pod paszką oraz bezdotykowo. Który termometr jest najlepszy? Jaki wybrać, by być zadowolonym?


Termometr bezdotykowy – najbardziej higieniczny, ale najdroższy

Termometr bezdotykowy jest dostępny na rynku od kilku sezonów. Już od wielu lat stosuje się go z powodzeniem przez lekarzy i pielęgniarki. Za pośrednictwem takiego termometru można higienicznie i bardzo szybko zmierzyć temperaturę wielu osobom w krótkim odstępie czasu. Dodatkowo można wykorzystać ten prosty produkt do oceny wysokości temperatury płynów czy posiłków znajdujących się w pobliżu. Termometry bezdotykowe zazwyczaj posiadają funkcję głosowego informowania o wysokości temperatury – producenci zazwyczaj dają możliwość uzyskiwania tego typu komunikatów w kilku językach. Poza tym można liczyć na szybki odczyt pomiaru – najczęściej po jednej sekundzie można uzyskać informację o temperaturze. Większość modeli dodatkowo posiada alarm o gorączce, czy to w formie dźwiękowej, czy świetlnej.

Termometr douszny

Dość często wykorzystywanym rodzajem termometru jest termometr douszny. Pozwala on zmierzyć temperaturę w jednym miejscu, co może być dla niektórych osób utrudnieniem. Większość modeli dostępnych na rynku posiada duży wyświetlacz, na którym można uzyskać wszelkie informacje w formie graficznej oraz wbudowany mikrofon informujący o wynikach w formie głosowej.

Termometr na czoło

Bardzo popularnym modelem termometru jest urządzenie mierzące wartość temperatury na czole. Produkty tego typu używane są zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Zazwyczaj są małe, ergonomiczne i wygodne w częstym użytkowaniu.

Termometr pod paszkę

Ciągle popularnym modelem termometru jest urządzenie pod paszkę. To jego wersja podstawowa, którą można stosować pod paszką, ale również w ustach i w odbycie. Wartości w każdym miejscu mogą nieznacznie różnić się między sobą, co trzeba mieć na uwadze, rozpoczynając mierzenie. Produkty tego typu posiadają giętką końcówkę, która pozwala na komfortowy pomiar temperatury.

 Termometry dostępne dzisiaj na rynku można otrzymać w cenie od kilkudziesięciu złotych do kilkuset. Większość producentów zapewnia dobre wykonanie oraz długi okres gwarancji.


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu