wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Kamizelka KED - unieruchomienie kręgosłupa

Kamizelka KED - unieruchomienie kręgosłupa

Data dodania: 31-08-2018 Wyświetleń: 748
Zadaniem kamizelki krótkie unieruchomienie kręgosłupa jest unieruchomienie głowy, szyi oraz kręgosłupa w czasie wydobywania osoby poszkodowanej z miejsc o utrudnionym dostępie. Kamizelka tego typu jest niezastąpiona w przypadku, gdy przestrzeń do działania jest bardzo ograniczona. Kamizelka została zaprojektowana w taki sposób, aby dobrze przylegała do ciała, a jednocześnie nie utrudniała swobodnego dostępu do klatki piersiowej. Dzięki wyposażeniu w regulowane pasy kamizelka znajduje zastosowanie w przypadku kobiet ciężarnych oraz dzieci.
 


altZastosowanie kamizelki powoduje całkowite unieruchomienie wzdłuż osi kręgosłupa. Można jej używać także do stabilizacji w przypadku urazów miednicy, kości udowych, stawów klanowych, czy też szyjek kości udowych oraz innych urazów. W celu umożliwienia przeprowadzenia dalszej diagnostyki kamizelka jest przepuszczalna dla promieni rentgenowskich. Dla wygodnego transportu oraz przechowywania do kamizelki dołączony jest praktyczny pokrowiec.Wyposażenie kamizelki:

 
  • występujące na wysokości klatki piersiowej trzy pasy oznaczone kolorami,
  • dwa pasy pachwinowe,
  • zapinane przy pomocy rzepów dwa pasy do stabilizacji odcinka szyjnego kręgosłupa,
  • dwa pasy obręczy barkowej,
  • umieszczona wzdłuż kręgosłupa poduszka, która wypełnia krzywizny anatomiczne ciała,.


 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu