wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Kleszczołapki

Kleszczołapki

Data dodania: 09-07-2019 Wyświetleń: 829
Polecamy serdecznie małe, poręczne i bardzo praktyczne haczyki do usuwania kleszczy. Kleszcze przenoszą wiele niebezpiecznych dla człowieka chorób. Dlatego należy właściwie się przed nimi zabezpieczyć, a w razie wkręcenia się pajęczaka w naszą skórę, możliwie jak najszybciej przystąpić do jego usunięcia. Kleszcza należy wyjąć w całości, a miejsce po nim zdezynfekować.


altPrezentowane kleszczołapki nadają się do wielokrotnego użytku. W zestawie znajdują się haczyki w dwóch wielkościach. Właściwy rozmiar wybieramy w zależności od tego, z jak dużym kleszczem mamy do czynienia. Mniejszymi kleszczykami łatwiej jest też operować w przypadku miejsc trudniej dostępnych. Przyrząd jest bardzo prosty, mały. Przy jego pomocy można usunąć kleszcza bez bólu i, co najważniejsze, w całości, bez ściskania jego ciała.


Zalety:
 
  • możliwość szybkiego usunięcia kleszcza,
  • brak bólu w trakcie zabiegu,
  • nie uszkadzają ciała pajęczaka.
     
Haczyki proponujemy grzybiarzom i amatorom leśnych wędrówek oraz wszystkim osobom spędzającym czas na łonie natury. Ich przeogromną zaletą jest mały rozmiar. Największe mają długość zaledwie 6 cm. Można je więc nosić nawet w kieszeni spodni czy też kurtki i zawsze mieć przy sobie.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu