wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Kołnierz pediatryczny typu Philadelphia

Kołnierz pediatryczny typu Philadelphia

Data dodania: 04-07-2017 Wyświetleń: 747
Kołnierz pediatryczny Ambu Redi-ACE Mini to w pełni automatyczny kołnierz, który przygotowany został do stosowania w ratownictwie medycznym. Pozwala na dokonanie stabilizacji kręgosłupa szyjnego w bezpiecznej pozycji, która chroni przed pogłębieniem się obrażeń już zaistniałych, powstaniem nowych i zabezpiecza przed uszkodzeniem rdzenia kręgowego. Możliwość dokonania wyboru rozmiaru spośród 6 ustawień,  pozwala na skuteczne stosowanie tego kołnierza zarówno u dzieci, jak i u niemowląt.


altZostał wykonany z tworzywa, które nie chłonie płynów. Zastosowany materiał jest przenikalny dla promieni X. Umożliwia więc nie tylko skuteczne usztywnienie kręgosłupa, ale pozwoli także na przeprowadzenie niezbędnej diagnostyki rentegenowskiej. Kołnierz posiada otwór  tracheostomijny umieszczony  w przedniej części i umożliwiający dostęp do tchawicy, jak również kontrolowania tętna. Kołnierz bardzo łatwy w zakładaniu, wyposażony w podnoszący się automatycznie podbródek oraz dwa praktyczne przyciski, które blokują regulację. Dzięki możliwości przechowywania w płaskiej formie, zajmuje bardzo niewielką przestrzeń. Poza tym jest lekki i łatwy w transporcie. Występuje również  w wersji dla dorosłych.


Specyfikacja:

 
  • ustawienia rozmiarów: niemowlę, dziecko, mały dorosły,
  • sześć stopni precyzyjnej regulacji,
  • ciężar: 100g,
  • kompatybilny z CT oraz MRI,
  • wymiary: 44,7 x 18,8 x 1,4 cm.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu