wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Kołnierze ortopedyczne składane

Kołnierze ortopedyczne składane

Data dodania: 11-09-2014 Wyświetleń: 898
Zastosowanie kołnierzy ortopedycznych w ratownictwie jest podstawą, przypadku niektórych urazów bądź też tylko podejrzeń urazów.


Wtedy trzeba działać szybko i zdecydowanie – przed przetransportowaniem poszkodowanego należy unieruchomić odciek szyjny, by idealnie zabezpieczyć go przed powikłaniami, jakie mogłyby się wydarzyć. Jest to niezbędne.

Dlatego praktyczne Kołnierze składane muszą się znaleźć na wyposażeniu jednostek ratowniczych, jak też obowiązkowo w szpitalach. Dzięki nim można uratować zdrowie pacjenta, uchronić go przed kalectwem.
 

Kołnierze składane – jakie standardy powinny spełniać


Jednak wiele zależy od samej jakości kołnierza. Typ składany to model dwuczęściowy, bardzo praktyczny w zastosowaniu. W dodatku, wiele modeli można regulować – to oznacza, że istnieje możliwość dostosowania danego kołnierza do konkretnego pacjenta. O przydatności kołnierza ortopedycznego, świadczą m.in. takie jego cechy, jak:
  • wykonanie z wytrzymałego materiału,
  • odporność na uszkodzenia,
  • odpowiednia sztywność,
  • nieprzemakalność,
  • łatwość w czyszczeniu
  • możliwość szybkiego i prawidłowego założenia, bez zbędnych komplikacji.
Nowocześnie skonstruowane kołnierze składane mają jeszcze kilka dodatkowych zalet. Miedzy innymi jest to brak konieczności zdejmowania ich, gdy unieruchomiony pacjent ma przed sobą prześwietlenie. Materiał, z którego zostały zrobiony, pozwala na przenikanie promieni X.

To zdecydowanie ułatwia pracę personelowi medycznemu, ale też nie naraża poszkodowanego na dodatkowy stres i dyskomfort. Ponadto specjaliści, którzy je projektowali, zadbali też o umożliwienie lekarzowi swobodnego dostępu do pacjenta w czasie badań. Stąd otwór w przedniej części w większości modeli.

Składane kołnierze są bardzo praktyczne, łatwe w przewożeniu, nie zajmują wiele miejsca w karetce. Łatwo jest je rozłożyć oraz poprawnie umieścić w nich pacjenta, co zwiększa efektywność leczenia. Wykazują się wysokim bezeceństwem użytkowania oraz wytrzymałością. To jedne z podstawowych, prostych, lecz bardzo pomocnych akcesoriów medycznych, niezbędnych w wielu sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu