wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Kompresy jałowe - do czego służą?

Kompresy jałowe - do czego służą?

Data dodania: 02-12-2022 Wyświetleń: 249
Kompresy jałowe są sterylne, czyli pozbawione wszelkiego rodzaju drobnoustrojów. Efekt ten uzyskuje się poprzez sterylizację. Jałowy kompres może być użyty do bezpośredniego kontaktu z raną, bez obawy o jej zainfekowanie. Jest więc materiałem bardzo bezpiecznym, stosowanym w przypadku opatrywania ran oraz tamowania krwawień, a także w czasie różnego rodzaju zabiegów chirurgicznych. Jałowych kompresów bardzo często używa się również do opatrywania niezwykle wrażliwego i delikatnego narządu, jakim jest oko. Jałowy kompres oczny ma zastosowanie ochronne po urazach części zewnętrznej oka, po podaniu lekarstw oraz po przebytych zabiegach okulistycznych.
 


Kompres jałowy - w jaki sposób zakładaćAby zachować sterylność kompresu, należy go używać w odpowiedni sposób. Jest on pakowany indywidualnie. Należy go wyjmować z opakowania, trzymając za jeden róg i dotykając możliwie jak najmniejszą jego powierzchnię. Absolutnie nie można dotykać części opatrunku,
która ma zostać przyłożona do rany. Zanieczyszczony w ten sposób kompres nie spełnia swojej funkcji i nie nadaje się już do użytku.
 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu