wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Koncentratory tlenu dla pacjenta

Koncentratory tlenu dla pacjenta

Data dodania: 08-09-2014 Wyświetleń: 1200
W placówkach medycznych potrzebny jest cały szereg niezbędnych akcesoriów, które dzięki swojej nowoczesnej konstrukcji, pomagają w niezawodny sposób w udzielaniu ratunku osobom wymagającym pomocy.


Ważne jest, by wybierać najbardziej efektywne urządzenia, które są łatwe w obsłudze, bezpieczne i wydajne. Do nich należą Koncentratory tlenu, które mogą z powodzeniem zastępować tradycyjne butle. Jak się okazuje, wykazywać się one mogą szeregiem zalet, stawiających je wyżej niż te powszechnie stosowane akcesoria. Przede wszystkim koncentratorów nie stwarzają takiego ryzyka, jakie mogłoby się wiązać z awarią butli. Zobacz także reduktor tlenowy


Koncentratory tlenu – jakie są ich zalety


Te zaawansowane technologicznie urządzenia są potrzebne wtedy, gdy dany pacjent musi być mieć dostarczaną zwiększona dawkę tlenu, jeśli np. ma problemy z samodzielnym oddychaniem. Wtedy liczy się szybkie i skuteczne działanie – zwlekanie z podjęciem pomocy mogłoby skutkować niedotlenieniem, a to już rodzi poważne problemy natury zdrowotnej. W dodatku, osoba, która podaje tlen, może kontrolować na bieżąco ten proces, śledzić ilość przesyłanego w sposób życiodajnego pierwiastka.

Koncentratory tlenu – na czym polega ich wyższość nad innymi sposobami podawania tlenu


Codzienne obserwacje funkcjonowania butli tlenowych pozwoliły dojść do wniosku, że jednak koncentratory są lepszym rozwiązaniem w placówkach medycznych. Nie niosą one ryzyka wycieku, uszkodzenia, nie powodują zagrożenia pożarowego, w razie nieumiejętnego obchodzenia się z nimi, co zdarzało się w przypadku butli. W razie awarii, nadmierna koncentracja tlenu w danym pomieszczeniu nie występuje.

Generalnie, wybierając urządzenia takie jak koncentrator tlenu, musimy zwracać uwagę na takie cechy, jak:
  • poręczność stosowania,
  • lekkość,
  • wytrzymałość na uszkodzenia,
  • trwały materiał,
  • idealna szczelność,
  • możliwość dostosowania ilości tlenu,
  • kompaktowość,
  • łatwość obsługi,
  • bezpieczeństwo stosowania,
  • duża wydajność.
Dzięki tym zaletom nowoczesnych urządzeń tego typu, pomoc w razie nagłych przypadków jest bardziej efektywna

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu