wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Laryngoskopy

Laryngoskopy

Data dodania: 12-09-2014 Wyświetleń: 1344
To z pewnością jedne z najpopularniejszych lekarskich przyrządów. Laryngoskopy umożliwiają wejrzenie głęboko do krtani i ocenę jej stanu zdrowia.


W każdym gabinecie lekarskim powinno znajdować się co najmniej kilka sztuk. Dla diagnostyki istotne znaczenie ma też jakość produktu.


Laryngoskopy w pigułce


Co właściwie można powiedzieć o laryngoskopach. Inaczej zwane są wziernikami krtaniowymi. Umożliwiają bardzo dokładne obejrzenie krtani w celach diagnostycznych. Są również bardzo pomocne przy zakładaniu rurki intubacyjnej do tchawicy. Po raz pierwszy laryngoskop został zastosowany w 1854 roku przez Manuela Garcię.
Laryngoskop składa się z dwóch części:
  • łopatki (łyżki) – w niej znajduje się źródło światła,
  • uchwyt – tutaj znajdują się baterie, zasilające żarówkę w łopatce.
Zastanawiasz się, czym różnią się laryngoskopy produkcji różnych firm? Głównie rodzajem łopatki. Najpopularniejsi producenci to Macintosh, Miller, Jackson-Wisconsin, McCoy, Magill, Soper, Bullard i Polio.
 

Laryngoskopy Macintosh


Polecamy szczególnie laryngoskopy marki Macintosh. To jeden z najbardziej znanych i najlepszych producentów laryngoskopów. Jakie są cechy produktów tej firmy?
  • Mają solidną rękojeść z chromowanego, platerowanego metalu.
  • Zostały wykonane ze stali nierdzewnej, z powierzchnią bardzo łatwą do czyszczenia.
  • Baterie są łatwo dostępne, a ich wymiana to prościzna.
  • Dostępne w wersji klasycznej i dla dzieci.
  • Znakomite oświetlenie, które zapewnia precyzję ruchów.
  • Wysokiej jakości, niezawodne.
  • Starannie zaprojektowane, kompleksowo przygotowane.


Laryngoskopy – dlaczego niezastąpione?


Te urządzenia są bardzo ważne z punktu widzenia diagnostyki. Umożliwiają łatwe zapoznanie się ze stanem gardła i górnych dróg oddechowych. Lekarz może szybko i wiarygodnie ocenić stan zdrowia pacjenta dzięki odpowiednim przesłankom, jakie zapewniają właśnie profesjonalne laryngoskopy. Z punktu widzenia dzisiejszej medycyny to proste w gruncie rzeczy urządzenie jest niezastąpione w każdym lekarskim gabinecie. Pozwala na szybką, sprawną i efektywną diagnostykę.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu