wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Maseczka do sztucznego oddychania

Maseczka do sztucznego oddychania

Data dodania: 24-04-2014 Wyświetleń: 2526
Istnieje wiele sytuacji, kiedy samodzielne oddychanie jest utrudnione. Gdy poszkodowany w wypadku lub chory ma trudność z dostarczaniem odpowiedniej ilości tlenu do płuc i jednocześnie ze sprawnym funkcjonowaniem, należy działać i zazwyczaj szybko, przystępując do ratowania życia. W takich sytuacjach liczą się każde sekundy a zanim dojdzie do wypadku: dobre przygotowanie.


Czym jest maseczka do sztucznego oddychania?

Maseczka do sztucznego oddychania to prosty, niewielki przedmiot, który można schować w kieszeni lub przypiąć w formie breloczka do kluczy. Dzięki niemu możliwe jest przeprowadzenie sztucznego oddychania metodą usta-usta, zabiegu ratującego życie, dostępnego dla każdego: nieskomplikowanego, łatwego w przeprowadzeniu nawet przez osobę niemającą medycznego przygotowania.

 

Główne przeznaczenie maseczki

Teoretycznie sztucznego oddychania można udzielać bez pomocy maseczki. Jednak stosuje się ją, bo ten prosty produkt chroni przed wpływem bakteriami i czynnikami chorobotwórczymi.

 

Jak zbudowana jest maseczka do sztucznego oddychania?

Maseczka do sztucznego oddychania posiada plastikowy ustnik oraz zastawkę, opiera swoje działanie na prostym mechanizmie. W ten sposób umożliwia higieniczne wtłoczenie powietrza do płuc poszkodowanego i jednocześnie zapobiega wystąpieniu zakażenia krzyżowego. Przy pomocy maseczki sztuczne oddychanie można przeprowadzić sprawnie oraz z minimalizacją negatywnych konsekwencji takiego zabiegu.

Specjalny filtr pozwala uchronić się przed kontaktem z wydzielinami poszkodowanego, co ma ogromny znaczenie z punktu widzenia komfortu niesienia pomocy. Dodatkową ochronę stanowi mechaniczny zawór zwrotny, który na wyższym poziomie zabezpiecza przed kontaktem z wydzielinami chorego.

Wydłużone ustniki ułatwiają ich uchwycenie ustami oraz przystąpienie do wtłaczania powietrza od razu, bez dodatkowych przygotowań. Są wygodne w użyciu, a przy tym instynktowne, co również oszczędza cenne minuty.

Każda markowa maseczka posiada instrukcję udzielania pierwszej pomocy, która jest nadrukowana na jej powierzchnię. Taka miniinstrukcja jest bardzo pomocna w sytuacji stresowej. Ułatwia zadanie osobie, która udziela pomocy sporadycznie oraz takiej, która w trudnej sytuacji znalazła się po raz pierwszy.Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu