wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Maseczka Pocket Mask, czyli bezpieczeństwo przede wszystkim

Maseczka Pocket Mask, czyli bezpieczeństwo przede wszystkim

Data dodania: 10-12-2020 Wyświetleń: 352
Maseczki do sztucznego oddychania to podstawowy element każdej apteczki – zarówno tej samochodowej, jak i podróżnej. To również niezbędnik, który znajduje się w każdej karetce pogotowia. Maseczka do sztucznego oddychania umożliwia w pełni bezpieczne przeprowadzenie akcji ratunkowej bez ryzyka narażenia ratownika na niebezpieczeństwo. Szukając odpowiedniej maski,  możesz zdecydować się na modele jednorazowe lub nowoczesną maseczkę resuscytacyjną Pocket Mask wielorazowego użytku.


Kilka słów o maseczce Pocket Mask

Pocket Mask to maseczka medyczna wielokrotnego użytku, która jest elementarnym wyposażeniem stosowanym w ratownictwie medycznym. Maseczka przeznaczona jest do przeprowadzania akcji ratowniczej „usta-usta” na dorosłych pacjentach. To idealnie rozwiązanie dla tych, którzy chcą nieść pomoc innym, ale przede wszystkim chcą przy tym czuć się bezpiecznie. Maseczka Pocket Mask wyposażona jest w zawór zwrotny, który chroni ratującego przed kontaktem z wydzielinami poszkodowanego. W tego typu maseczkach mamy również wymienne filtry jednorazowego użytku, które spełniają wszystkie normy ochrony antybakteryjnej. Cechy charakterystyczne maseczki Pocket Mask to:

  • wysoka szczelność uzyskana dzięki mankietowi wypełnionemu powietrzem,

  • wersja z wejściem na tlen, która umożliwia tlenoterapię – również pacjentom wymagającym sztucznej wentylacji,

  • charakterystyczna budowa maski, która umożliwia na przeprowadzenie resuscytacji z odległości, co pozwala na jednoczesną ocenę ruchów klatki piersiowej,

  • zwiększające bezpieczeństwo rękawiczki i antybakteryjna chusteczka dołączone do zestawu. 

 

O czym należy pamiętać, przeprowadzając akcję ratunkową?

Każdy z nas ma obowiązek udzielenia pomocy osobie znajdującej się w stanie zagrożenia życia lub bezpośredniego uszczerbku na zdrowiu, ale to bezpieczeństwo ratownika jest najważniejsze – to zasada, którą należy kierować się zawsze, gdy zajdzie potrzeba niesienia pomocy. Podstawową ochroną ratownika jest maseczka, ale należy również pamiętać o zwracaniu uwagi na zagrożenia zewnętrzne, takie jak ruch uliczny, agresywni świadkowie wypadku czy ulatniający się z kuchenki gaz.


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu