wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Maseczka typu pocket

Maseczka typu pocket

Data dodania: 03-06-2016 Wyświetleń: 1081
Maseczka do sztucznego oddychania winna być jednym z podstawowych elementów nie tylko zestawów przygotowanych dla ratowników ale każdej apteczki, zarówno stanowiącej wyposażenie firmy, jak i tej samochodowej. Trudno prawidłowo przeprowadzić zabieg sztucznego oddychania bez jej udziału.


altWiadomo bowiem, że przed przystąpieniem do ratowania życia należy zadbać przede wszystkim o własne bezpieczeństwo i jest to sprawa priorytetowa. Maseczka twarzowa zapewnia najbardziej podstawową ochronę indywidualną. Ogranicza styczność osoby ratującej z poszkodowaną, jest barierą przed bezpośrednim kontaktem ust ratownika z ustami osoby ratowanej i chroni przed zakażeniem krzyżowym. Znacznie ułatwia również samo przeprowadzenie oddechu zastępczego, gdyż szczelnie przylega do twarzy, obejmując jednocześnie nos oraz usta.
 

Wśród najważniejszych zalet maseczki należy zwrócić uwagę na następujące:
 
  • zawór jednokierunkowy,
  • filtr przeciwbakteryjny,
  • przezroczystą kopułę,
  • gumkę przytrzymującą,
  • możliwość współpracy z resuscytatorem,
  • trwałe tworzywo, najwyższej jakości.

Maseczka dla wygodny przechowywania, przenoszenia oraz w celu jej ochrony umieszczona jest w plastikowym etui. Dzięki temu można włożyć ją bezpośrednio do torby, plecaka czy torebki nie martwiąc się o jej zniszczenie czy zabrudzenie. Warto taką maseczką zawsze mieć ją przy sobie, ponieważ nigdy nie wiadomo kiedy zaistnieje konieczność jej użycia.


Polecamy serdecznie!

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu