wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Maseczki do podawania tlenu

Maseczki do podawania tlenu

Data dodania: 28-08-2014 Wyświetleń: 1238
W celu prawidłowego udzielania pomocy, ratownicy medyczni mają na swoim wyposażeniu różne akcesoria, które często są proste, a jednak potrafią pomóc uratować zdrowie czy nawet życie.


Do takich niby niewielkich, ale bardzo ważnych i znaczących elementów, należą maseczki do podawania tlenu. Są nieskomplikowane jeśli chodzi o samą konstrukcję jak i użytkowanie, dlatego mogą być wykorzystywane jako podstawowy element, potrzebny do udzielania natychmiastowo pierwszej pomocy osobie, która ma problemy z samodzielnym oddychaniem.

W takiej sytuacji trzeba reagować błyskawicznie, a maseczki umożliwiają właśnie szybkie dokonanie niezbędnych czynności. Tutaj liczy się każda sekunda. Zadbano więc o to, by maseczka miała specjalnie wyprofilowany, anatomiczny kształt.

Dzięki temu przystosowuje się do twarzy, a tym samym tlen nie ucieka po bokach, ale trafia tam, gdzie jest to konieczne. Większość producentów oferuje bardzo zbliżone rodzaje maseczek, gdyż klasyczny kształt, jak okazało się w praktyce, sprawdza się najlepiej. Równie ważny jak forma jest też rodzaj zastosowanego materiału.

Wszystkie maski są więc przezroczyste, odpowiednio elastyczne, giętkie, by mogły dobrze przylegać do twarzy osoby poszkodowanej, której udzielana jest pierwsza pomoc. Dlatego ratownicy mają zdecydowanie ułatwione zadanie. Taka jest właśnie rola podstawowego sprzętu ratunkowego – ma zapewnić komfort pracy ratownikom, a wtedy efektywność udzielanej pomocy zdecydowanie się poprawia.

Często najprostsze rozwiązania są najskuteczniejsze – tak jest chociażby w przypadku tych maseczek do podawania tlenu. Istnieje jednak zróżnicowanie, jeśli chodzi o rozmiary masek. Inne przeznaczone są do podawania tlenu dzieciom, a inne dorosłym.

Wynika to oczywiście z różnic anatomicznych i ma na celu jak najlepsze dostosowanie maski do twarzy. Każde z tego typu akcesoriów ma otwór na tlen, jak również boczne otwory wentylacyjne. Można dobrać też specjalną maskę w komplecie z drenem. Warto zapoznać się z ofertą tego typu produktów, by móc sięgnąć po ten najbardziej dla nas odpowiedni.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu