wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Maska antysmogowa

Maska antysmogowa

Data dodania: 17-11-2017 Wyświetleń: 838
Maski antysmogowe cieszą się coraz większą popularnością. Co prawda w Polsce obserwowanie licznych osób, przechadzających się po ulicy właśnie w takiej masce, nie jest jeszcze zjawiskiem powszechnym, ale już zauważalnym. W różnych krajach świata, na przykład w Chinach, czy Japonii, noszenie masek antysmogowych jest czynnością życia codziennego dla bardzo wielu osób.


altNajwiększe przygnębienie stanowi fakt, że nie jest to spowodowane nowym trendem w dziedzinie mody odzieżowej, ale wiąże się z coraz większą świadomością, że noszenie takich masek jest konieczne ze względów bezpieczeństwa. Używając słowa „bezpieczeństwo” mamy na myśli oczywiście ochronę swojego zdrowia i zabezpieczenie organizmu przed oddziaływaniem czynników zanieczyszczających środowisko. Należy zauważyć, że według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) ponad połowa z 50 najbardziej zanieczyszczonych miast w Unii Europejskiej znajduje się w Polsce, są to między innymi: Żywiec, Rybnik, Kraków, Skawina i trzydzieści innych. Zanieczyszczenia te znajdują się nisko, to jest poniżej 40 metrów od gruntu, gdzie w gęstej zabudowie, naturalne rozwiewanie się szkodliwych substancji jest znacznie utrudnione. Od szkodliwego oddziaływania smogu i pyłu, w jakimś tam, niewielkim stopniu, izoluje już nawet zwykła tkanina bawełniana, ale by na poważnie myśleć o ochronie przed smogiem i zabezpieczyć swoje ciało przed najbardziej szkodliwymi toksynami wirującymi w powietrzu, potrzebna jest maska wysokiej klasy i jakości. Zobacz także maska cprDlatego polecamy maskę antysmogową i przeciwpyłową z 5-warstwowym, certyfikowanym filtrem N99. Wychwytuje ona mikrocząsteczki o wielkości 0,097 µm (PM 10 oraz PM 2,5), czyli kurz, pyłki roślin (najbardziej rozpowszechnione alergeny), naskórek zwierząt, spaliny, benzo-(a)-piren, bakterie, pył węglowy, dym tytoniowy. Ma zatem zastosowanie nie tylko w przypadku smogu, ale również niwelacji efektów uczuleniowych, spowodowanych wdychaniem alergenu. Chroni płuca także przed biernym paleniem lub przypadkowym wdychaniem pyłów i kurzu, powstających na przykład na budowach, czy podczas remontu domu. Maska antysmogowa ma zatem różne zastosowania, a jej noszenie nie powinno kojarzyć się z przejawem nadwrażliwości, ale ze zdrowym rozsądkiem i chęcią ochrony własnego zdrowia przed groźnymi chorobami i przykrymi dolegliwościami.


Jakich masek antysmogowych zatem używać? Poza tym, że powinny być one wyposażone w najefektywniejsze filtry, trzeba zwrócić także uwagę aby były zarazem funkcjonalne i wygodne.


Wspominana już wcześniej antysmogowa i przeciwpyłowa maska z filtrem N99 stanowi taki właśnie produkt. Zawiera następujące rodzaje filtrów: parę warstw włókien polipropylowych, węgiel aktywny (używany również w maskach przeciwgazowych) oraz filtr papierowy i bawełniany, które razem prawidłowo zabezpieczają przed wymienionymi już wcześniej substancjami. Wyposażona jest w plastikowy, jednokierunkowy zaworek o średnicy 43mm, będący zarazem elementem montażowym filtra N99, który ułatwia odprowadzanie wilgoci wraz z wydychanym powietrzem z maski. Dzięki temu podczas noszenia maski jej materiał się nie przepaca, a okulary nie parują. Przedmiotowy produkt posiada elastyczne paski na uszy oraz usztywnienie wokół nosa, które można dopasować do twarzy. Jakość wykonania produktu zapewnia, że będzie on długo służył, co jednak zależy od intensywności użytkowania i ilości pochłanianych przez niego zanieczyszczeń.


Podsumowując: maski antysmogowe są dla ludzi w każdym wieku. Sprawdzają się dla osób spacerujących i przemieszczające się po mieście, uprawiających niezbyt intensywny sport lub osoby o ograniczonej odporności, w tym także alergików uczulonych na pyłki itp.. Mogą być wykorzystywane na co dzień albo w przy bardziej sprecyzowanych okazjach. Pewne jest jednak, że warto posiadać chociażby jedną taką maską w szufladzie na wypadek, gdyby zaistniała konieczność zabezpieczenia się przed smogiem lub innymi toksynami znajdującymi się w powietrzu.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu