wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Porady Ratownika2 » Maska przeciwpyłowa, antysmogowa

Maska przeciwpyłowa, antysmogowa

Data dodania: 14-09-2018 Wyświetleń: 44
Maski chroniące przez smogiem i pyłem stają się coraz popularniejsze, ponieważ skutecznie zabezpieczają organizm przed oddziaływaniem czynników zanieczyszczających nasze środowisko. A czynników tego rodzaju pojawia się w powietrzu coraz więcej. Bardzo niepokojące są dane prezentowane przez WHO. Według nich aż ponad połowa z 50 najbardziej zanieczyszczonych miast w Unii Europejskiej to miasta, które znajdują się właśnie w Polsce. Zanieczyszczenia występują głównie na wysokości do 40 metrów od ziemi. Ich gromadzeniu się sprzyja ścisła zabudowa, która utrudnia rozwiewanie się zanieczyszczeń.


altSerdecznie polecamy maskę antysmogową i przeciwpyłową wyposażoną w 5-warstwowy, certyfikowany filtrem N99. Jej używanie zapewnia nie tylko ochronę przed smogiem, ale również zabezpiecza przed wdychaniem alergenów, dymu tytoniowego oraz wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, z którymi mamy kontakt na budowie czy w czasie remontu mieszkania. Ma zatem cały szereg różnych zastosowań a jej noszenie to ochrona zdrowia przed groźnymi chorobami i innymi przykrymi dolegliwościami.

 
Maska tego typu wychwytuje mikrocząsteczki o wielkości 0,097 µm (PM 10 oraz PM 2,5), do których należą:

 
 • cząstki kurzu,
 • pyłki roślinne (stanowią one najczęstsze alergeny),
 • naskórek pochodzenia zwierzęcego,
 • spaliny,
 • benzo-(a)-piren (najbardziej toksyczny, rakotwórczy składnik smogu),
 • bakterie,
 • pył węglowy,
 • dym papierosowy.

Zawiera następujące rodzaje filtrów ochronnych:
 
 1. parę warstw włókien polipropylowych,
 2. węgiel aktywny (używany również w maskach przeciwgazowych),
 3. filtr papierowy,
 4. filtr bawełniany.
 
Maska posiada jednokierunkowy, plastikowy zaworek o średnicy 43 mm, który ułatwia odprowadzanie wilgoci wraz z wydychanym powietrzem z maski. Dzięki temu podczas noszenia maski jej materiał się nie ulega przepoceniu. Elastyczne paski na uszy oraz usztywnienie wokół nosa można dopasować do twarzy. Produkt jest dobrej jakości i będzie długo służył, co jest jednak dodatkowo uzależnione od intensywności użytkowania oraz ilości zanieczyszczeń, które są zostaną przez niego pochłonięte.

 

Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl