wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Maska przeciwpyłowa, antysmogowa

Maska przeciwpyłowa, antysmogowa

Data dodania: 14-09-2018 Wyświetleń: 749
Maski chroniące przez smogiem i pyłem stają się coraz popularniejsze, ponieważ skutecznie zabezpieczają organizm przed oddziaływaniem czynników zanieczyszczających nasze środowisko. A czynników tego rodzaju pojawia się w powietrzu coraz więcej. Bardzo niepokojące są dane prezentowane przez WHO. Według nich aż ponad połowa z 50 najbardziej zanieczyszczonych miast w Unii Europejskiej to miasta, które znajdują się właśnie w Polsce. Zanieczyszczenia występują głównie na wysokości do 40 metrów od ziemi. Ich gromadzeniu się sprzyja ścisła zabudowa, która utrudnia rozwiewanie się zanieczyszczeń.


altSerdecznie polecamy maskę antysmogową i przeciwpyłową wyposażoną w 5-warstwowy, certyfikowany filtrem N99. Jej używanie zapewnia nie tylko ochronę przed smogiem, ale również zabezpiecza przed wdychaniem alergenów, dymu tytoniowego oraz wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, z którymi mamy kontakt na budowie czy w czasie remontu mieszkania. Ma zatem cały szereg różnych zastosowań a jej noszenie to ochrona zdrowia przed groźnymi chorobami i innymi przykrymi dolegliwościami. Zobacz także maska cpr

 
Maska tego typu wychwytuje mikrocząsteczki o wielkości 0,097 µm (PM 10 oraz PM 2,5), do których należą:

 
 • cząstki kurzu,
 • pyłki roślinne (stanowią one najczęstsze alergeny),
 • naskórek pochodzenia zwierzęcego,
 • spaliny,
 • benzo-(a)-piren (najbardziej toksyczny, rakotwórczy składnik smogu),
 • bakterie,
 • pył węglowy,
 • dym papierosowy.

Zawiera następujące rodzaje filtrów ochronnych:
 
 1. parę warstw włókien polipropylowych,
 2. węgiel aktywny (używany również w maskach przeciwgazowych),
 3. filtr papierowy,
 4. filtr bawełniany.
 
Maska posiada jednokierunkowy, plastikowy zaworek o średnicy 43 mm, który ułatwia odprowadzanie wilgoci wraz z wydychanym powietrzem z maski. Dzięki temu podczas noszenia maski jej materiał się nie ulega przepoceniu. Elastyczne paski na uszy oraz usztywnienie wokół nosa można dopasować do twarzy. Produkt jest dobrej jakości i będzie długo służył, co jest jednak dodatkowo uzależnione od intensywności użytkowania oraz ilości zanieczyszczeń, które są zostaną przez niego pochłonięte.

 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu