wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Maski do worka resuscytacyjnego

Maski do worka resuscytacyjnego

Data dodania: 15-09-2014 Wyświetleń: 1157
Udzielanie pierwsze pomocy to cały szereg konkretnych czynności, które muszą być wykonane szybko, sprawnie i bez wahania.


Umożliwia to podstawowy sprzęt, który musi być na wyposażeniu każdej karetki pogotowia i innych jednostek ratowniczych. Warto pamiętać, że dobrze jest mieć pod ręką w takiej sytuacji specjalne Maski do worka resuscytacyjnego.

Umożliwiają one odpowiednie podjęcie czynności ratunkowych, zwanych resuscytacją. W obawie przed konsekwencjami typu możliwość zarażenia, jak i przed wystąpieniem bariery psychologicznej uniemożliwiającej podjęcie właściwych kroków, należy użyć tego typu jednorazowych worków.

Są one tak skonstruowane, by maksymalnie poprawiać komfort pracy ratownikom, wykluczając konieczność bezpośrednio kontaktu z osobą poszkodowaną, a jednocześnie nie zmniejszając efektywności udzielanej pomocy, a wręcz przeciwnie.
 

Maski do worka resuscytacyjnego – jakie jest ich przeznaczenie


Nowoczesny sprzęt do resuscytacji to podstawowe wyposażenie karetek. Są one niewielkich rozmiarów, łatwe do przechowywania i transportowania, nie zajmują wiele miejsca. Natomiast mają niebagatelne znaczenie, jeśli chodzi o poprawę efektywności podejmowanych na miejscu zdarzenia działań.

Resuscytacja ma za zadanie przywrócić krążenie i samodzielne oddychanie osobie poszkodowanej. W tym celu stosuje się specjalnie skonstruowany sprzęt, łatwy w obsłudze i niezbędny. Wymaga on dobranie elementów zastępczych, takich jak te właśnie silikonowe maski.
 

Maski do worka resuscytacyjnego – w jakich sytuacjach się sprawdzą


Są one potrzebne nie tylko ekipom ratowniczym, umożliwiając zachowanie zasad higieny i bezpieczeństwa w trakcie udzielania pierwszej pomocy. Mogą też być wykorzystywane w szpitalach, w czasie poddawania pacjenta terapii tlenowej czy też w czasie sztucznego oddychania, gdy osoba chora lub poszkodowana nie może pobierać tlenu samodzielnie, co groziłoby poważnymi konsekwencjami.
Tego typu maski:
  • są w pełni bezpieczne w stosowaniu,
  • wykazują duża przydatność w codziennej praktyce ratowniczej,
  • są wytrzymałe i lekkie,
  • niezastąpione w trakcie wykonywania zabiegu resuscytacji.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu