wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Materace nosze próżniowe i szyny próżniowe

Materace nosze próżniowe i szyny próżniowe

Data dodania: 15-09-2014 Wyświetleń: 969
Materace nosze próżniowe i szyny próżniowe to śmiało można stwierdzić jedne z podstawowych artykułów w ratownictwie medycznym.


Nowoczesne elementy tego typu są uniwersalne i bardzo wygodne, dlatego, że można je dopasować do każdego ciała, co z kolei daje pewność udzielenia pomocy każdemu potrzebującemu.
 

Do czego wykorzystywane są materace nosze próżniowe i szyny próżniowe?


Główną rolę jaką mają spełniać to unieruchomienie pacjenta, po zaistniałym wypadku, zdarzeniu, kiedy istnieje podejrzenie urazu kręgosłupa na którymkolwiek odcinku. Dzięki wbudowanej pompce nosze są pompowane w razie konieczności oraz odpompowywane z powietrza o ile jest to konieczne do ułatwienia pracy przy poszkodowanym. Sprawdź także nasze nosze składane.

Dzięki odpowiedniemu napowietrzeniu materaca można go idealnie dopasować do każdego ciała i sylwetki.
Odpowiednie przygotowanie pacjenta w sytuacji urazu lub złamania, pozwala na bezpieczny transport, bez obawy dalszych uszkodzeń wynikających z braku usztywnienia.

Materace nosze próżniowe i szyny próżniowe są wykonane z lekkich materiałów, dzięki czemu zajmują mało miejsca w karetce czy śmigłowcu, dają się łatwo składać, zwijać- po prostu przechowywać nie utrudniając przy tym pracy.


Czy obecnie w głównym użytku są materace nosze próżniowe i szyny próżniowe?


Materace nosze próżniowe i szyny próżniowe to nowoczesny sprzęt z wysokogatunkowych tworzyw i materiałów. Obecnie ratownicy medyczni najczęściej korzystają z szyn próżniowych i noszy próżniowych szczególnie w czasie akcji ratunkowych, w wypadkach drogowych oraz głównie w sytuacjach gdzie jest utrudniony dostęp do poszkodowanych np. w górach.

W ratownictwie medycznym obecnie kładzie się nacisk na efektywność pracy przy najmniejszym obciążeniu. Dzięki nowoczesnym technologiom współczesny ratownik medyczny ma przy sobie dość pokaźny zasób sprzętu i leków, jest to możliwe ponieważ używa się lekkich, trwałych ale i łatwych do składania materiałów:
  • Materace próżniowe
  • Nosze próżniowe
  • Szyny próżniowe
  • Materace próżniowe z podłożem transportowym
Wysoka jakość sprzętu medycznego gwarantuje większy sukces przy kolejnych zdarzeniach wymagających pomocy medycznej.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu