wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Medycyna ratunkowa

Medycyna ratunkowa

Data dodania: 22-09-2014 Wyświetleń: 1195
Udzielanie pierwszej pomocy na miejscu wypadku to cały szereg działań i czynności, które muszą być poprawnie skoordynowane i wykonane w prawidłowy sposób.


By nauczyć się szybko i bezproblemowo podejmować takie działania, potrzebna jest specjalistyczna wiedza oraz praktyka. W przyswojeniu sobie zagadnień związanych z tym zakresem, pomogą specjalne książki z dziedziny Medycyna ratunkowa.

Dzięki tym podręcznikom i poradnikom, skierowanym zarówno do lekarzy, jak i do ratowników, pielęgniarek itd., można przyswoić sobie ogrom wiedzy problemowej związanej z tym zagadnieniem, jak i poznać jej zastosowanie w praktyce.
 

Medycyna ratunkowa – co na nią się składa


Medycyna ratunkowa ma zastosowanie wtedy, gdy zachodzi potrzeba nagłego, błyskawicznego udzielenia pomocy. Może to mieć miejsce w przypadku przyjazdu na miejsce zdarzenia, typu wypadek drogowy lub też inny, ale też innych wydarzeń np. zakrztuszeń, zasłabnięć, zranień itd.

Dzięki swoje wiedzy i umiejętnościom, przyjeżdżająca na miejsce ekipa ma szansę szybko zadziałać, a więc uratować komuś zdrowie, a nawet życie. To właśnie dlatego tak ważne jest, by mieć tę wiedzę w małym palcu, by nie zastanawiać się i nie roztrząsać problemów, lecz natychmiast działać.
 

Medycyna ratunkowa – do kogo skierowane są te wydania


Wśród książek z tej dziedziny znaleźć można zarówno specjalistyczne podręczniki, jak i bardziej popularnonaukowe poradniki. Wybierane one być zatem powinny zgodnie ze swoim przeznaczeniem. Inne są napisane dla lekarzy, a inne dla ratowników, inne zaś jeszcze dla osób zajmujących się szkoleniami. W zależności od tego, jaki zakres wiedzy nas interesuje, bez trudu można znaleźć odpowiednie wydanie.
Książki te są:
  • poprawnie opracowane pod względem edytorskim i merytorycznym,
  • napisane przez kompetentne osoby, z doświadczeniem,
  • bogato ilustrowane w przystępny sposób,
  • napisane tak, by łatwo można było z nich czerpać wiedzę i przyswajać ją, a więc przejrzyste i uporządkowane.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu