wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Młotek do zbijania szyb i cięcia pasów

Młotek do zbijania szyb i cięcia pasów

Data dodania: 15-01-2019 Wyświetleń: 905
Wyposażenie samochodu można podzielić na obowiązkowe lub nieobowiązkowe, o czym decydują przepisy prawa oraz na przydatne lub mało przydatne pod kątem użyteczności. Należy przy tym pamiętać, że niektóre przedmioty warto jest posiadać, ale niekoniecznie mieć okazję do ich użycia. Do tego typu wyposażenia należą między innymi: apteczka, gaśnica, koło zapasowe, czy właśnie (opisywany w niniejszym artykule) młotek do zbijania szyb i cięcia pasów. Dobrze byłoby nigdy nie znaleźć się w sytuacji, gdy przedmioty te okażą się potrzebne, jednak nigdy nie wiadomo, co może spotkać nas na drodze. Warto zatem bezzwłocznie wyposażyć się w odpowiedni sprzęt, gdyż w momencie nagłego zagrożenia życia, zdrowia lub mienia, nie będzie już czasu aby się doposażyć.


Młotek do zbijania szyb i cięcia pasówNależy zwrócić uwagę na to, iż w młotki do zbijania szyb wyposażone są w zasadzie wszystkie autobusy, co umożliwia awaryjne wyjście pasażerów z pojazdu w razie wypadku drogowego. Takie młotki używane są w różnego rodzaju środkach transportu, gdyż wspomniana potrzeba może nadarzyć się również w samochodzie osobowym.

Zarówno z uwagi na awaryjne wyjście z pojazdu, jak i dostanie się do niego w celu udzielenia pomocy osobie uwięzionej, młotek do zbijania szyb stanowi praktyczne narzędzie do pokonywania przeszkód. Udzielenie pierwszej pomocy osobie poszkodowanej w wypadku drogowym niekoniecznie wiąże się z wyjęciem jej z pojazdu, w którym utknęła, lecz żeby takiej pomocy udzielić trzeba wpierw się do niej dostać np. poprzez zbicie szyby samochodowej lub przecięcie pasów bezpieczeństwa.

Pasy bezpieczeństwa bowiem po spełnieniu swojej nieocenionej funkcji zabezpieczającej człowieka w czasie wypadku, później już mogą stanowić utrudnienie w jego ratowaniu. Warto zatem wyposażyć się w młotek do zbijania szyb i cięcia pasów bezpieczeństwa, spełniający jednocześnie dwie funkcje. Młotek do zbijania szyb i cięcia pasów to praktyczny element wyposażenia apteczki samochodowej, lecz dobrze mieć go pod ręką, aby dosięgnąć go łatwo z siedzenia kierowcy i pasażera.

Po opisaniu przydatności i funkcjonalności młotka do zbijania szyb i cięcia pasów warto dodać kilka słów opisujących jego budowę i właściwości. Narzędzie to posiada odpowiednią konstrukcję, pozwalającą na szybkie, skuteczne i bezpieczne dla użytkownika zbicie szyby i przecięcie pasów w celu uwolnienie kierowcy lub pasażera. Prezentowany wraz z niniejszym artykułem młotek bezpieczeństwa wykonany jest z wytrzymałego, ale lekkiego tworzywa. Jego niewielkie wymiary sprawiają, że jest lekki i poręczny, przez co zajmuje niewiele miejsca w aucie.

Posiada także praktyczną latarkę, która może przydać się na drodze w przypadku prowadzenia akcji ratowniczej po zmierzchu, jak i wielu innych przypadkach, gdy potrzebne będzie stosowne oświetlenie, np. przy wymianie koła. Przedstawione urządzenie, w przystępnej cenie pozwala skreślić z listy kilka pozycji odpowiadających za zwiększenie bezpieczeństwa oraz szans powodzenia podjętej akcji ratowniczej.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu