wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Modele położnicze

Modele położnicze

Data dodania: 12-09-2014 Wyświetleń: 1006
Dziewięciomiesięczna ciąża i poród to bardzo szczególne momenty w życiu każdej kobiety.


Młoda mama potrzebuje specjalnej diety, opieki, poczucia bezpieczeństwa i odpowiednich warunków psychicznych. Profesjonalna opieka medyczna to absolutna podstawa. Młoda mama powinna móc zaufać w kompetencje lekarzy.

Personelowi szpitali polecamy modele położnicze – znakomite do treningu prowadzenia badań i odbierania porodu. Fantomy zostały zaprojektowane tak, aby jak najwierniej oddawać realną sytuację porodu.
 

Modele położnicze – materiał do nauki anatomii


Czy wiesz, jakie zmiany zachodzą w organizmie ciężarnej kobiety? Jest ich całkiem sporo, a wszystkie one zostały zobrazowane na realistycznych fantomach.
  • Powiększenie macicy. Przed zajściem w ciążę to mała gruszka o masie 70 g. Natomiast u kobiety ciężarnej zmienia się w prawdziwy worek mięśniowy o wadze 1 kg.
  • Powiększenie piersi. Biust staje się bardziej wydatny już w 2. miesiącu ciąży, a czasem na powierzchni skóry pojawiają się nawet małe żyłki. Brodawki powiększają się i ciemnieją. A już od 16. tygodnia z sutków zaczyna cieknąć mleko. Piersi przygotowują się do laktacji.
  • Skóra rozszerza się i ciemnieje. Widać to zwłaszcza na brzuchu. Mogą nawet pojawić się na nim rozstępy. U niektórych kobiet ciężarnych na twarzy pojawiają się plamy, a na ciele – pajączki naczyniowe.
W organizmie ciężarnej zachodzi sporo zmian niewidocznych gołym okiem. Zwiększa się pojemność minutowa i objętość wyrzutowa serca. Również objętość krwi staje się większa.
 

Modele położnicze – co na nich ćwiczyć


Co właściwie można trenować na profesjonalnych modelach?
  1. Badanie ciężarnej. Niektóre zmiany w organizmie młodej matki są widoczne gołym okiem, jednak inne jest w stanie wykazać dopiero specjalistyczne badanie. Warto wiedzieć, jak się je przeprowadza.
  2. Odbieranie porodu. Symulacja jest bardzo realistyczna. Dzięki na spokojnie można przećwiczyć wszystkie niezbędne zadania, które musisz wykonać przy prawdziwym porodzie. Możesz się oswoić z tą sytuacją.
Niektóre modele symulują nawet rzeczywiste rozwarcie ściany i szyjki macicy.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu