wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Moja apteczka

Moja apteczka

Data dodania: 26-03-2014 Wyświetleń: 1902
Niezależnie od tego, czy jesteś singlem, mieszkasz z ukochanym czy ukochaną, masz rodzinę, małe dzieci albo opiekujesz się starszą osobą – w każdej sytuacji dobrze zadbać o własne bezpieczeństwo i poczucie komfortu. Mając pewność, że posiadasz dobrze zaopatrzoną apteczkę, możesz być spokojny, że w razie nieszczęśliwego wypadku, jesteś dobrze przygotowany.


Nic nam się nie stanie


Możesz żyć w przekonaniu, że na pewno nic Ci się nie stanie. To pomaga. Nie przejmujesz się. Nie dopuszczasz do myśli, że nie możesz wszystkiego kontrolować, coś pozostaje poza Twoim wpływem. Tymczasem prawda jest prosta: nie da się ochronić wszystkich: siebie i najbliższych od wszelkich zagrożeń. One istnieją i będą istnieć. Trzeba się jednak przed nimi bronić. Także dobrym przygotowaniem.


Jakoś to będzie


Wiele osób nie dba o swoje bezpieczeństwo, wierząc, „że jakoś to będzie”. Jest przekonanych, że to nie na nich będzie spoczywał obowiązek udzielania pierwszej pomocy. Myśli sobie, że istnieją odpowiednie służby, osoby, które posiadają wystarczającą wiedzę i przygotowanie do tego, by udzielać komuś pierwszej pomocy. Dlaczego to mam być ja?
Nie jest tajemnicą, że życie w wielu sytuacjach można uratować jedynie przez pierwsze kilka sekund. Gdy te cenne chwile miną, szansę są coraz mniejsze, a czasem nie ma ich wcale.

Nie potrafię udzielać pierwszej pomocy


Bywa też tak, że nie interesujemy się tematyką udzielania pierwszej pomocy, bo twierdzimy, że wiedza ta jest zbyt skomplikowana, za trudna, obawiamy się, że zrobimy osobie poszkodowanej jeszcze większą krzywdę. Nie chcemy ryzykować, dlatego nie kusimy losu i w domu czy miejscu pracy nie zapewniamy sobie odpowiednio wyposażonej apteczki. Nie myślimy o niej, odsuwając od siebie wszelkie sugestie, że zarówno wiedza w tym zakresie jak i podstawowy sprzęt zwyczajnie mogą się nam przydać.


To Twój obowiązek!


Warto sobie uzmysłowić, że mamy obowiązek udzielać pierwszej pomocy. Mówią o tym konkretne przepisy. Jednak te same przepisy nie nakazują nam posiadania apteczki ani w samochodzie, ani w domu. Dlatego to na nas spoczywa obowiązek, by przygotować się do każdej sytuacji, nawet jeśli zakładamy, że nigdy nic złego się nam nie stanie.

Nawet jeśli wierzymy, że nasze życie będzie wolne od niebezpiecznych sytuacji, należy się ubezpieczyć, zdobywając i pogłębiając wiedzę na temat udzielania pierwszej pomocy. Warto zawczasu obejrzeć sobie zawartość apteczki pierwszej pomocy, by w razie nagłej sytuacji nie marnować czasu, ale działać zdecydowanie i skutecznie.

 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu