wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » My się kleszcza nie boimy...

My się kleszcza nie boimy...

Data dodania: 23-05-2016 Wyświetleń: 1003
Temat kleszczy powrócił, jak co roku o tej porze. Zrobiło się ciepło, a pasożytnicze pajęczaki,  zachęcone sprzyjającą pogodą, obudziły się i wyszły na żer.  Zaczęły pojawiać się w lasach, parkach, miejscach trawiastych oraz takich, w których występuje roślinność krzewiasta.


altTrudno unikać kontaktu z nimi, zwłaszcza amatorom plenerowych wycieczek, rodzinnych wędrówek oraz tym, którzy każdą wolną chwilę pragną spędzać na łonie natury. Możemy, a nawet powinniśmy stosować preparaty odstraszające kleszcze.
Natomiast, co zrobić gdy kleszcz już wbije się w naszą skórę?

Na szczęście przygotowano sporo możliwości i środków, przy pomocy których można go szybko usunąć. Proponujemy zaopatrzyć się w zestaw przeciwkleszczowy przygotowany w formie małej wygodnej apteczki-saszetki, wykonanej z odpornej na wilgoć tkaniny.

W zestawie znajdziemy preparat, który szybko unieszkodliwi kleszcza poprzez jego zamrożenie. Da nam to możliwość bezpiecznego usunięcia intruza ze skóry bez obawy o jego uszkodzenie i przedostanie się w wyniku tego zarazków do naszej krwi. Zaraz po zastosowaniu preparatu następuje wycofanie się aparatu gębowego ze skóry.

Zabitego i nieszkodliwego już kleszcza możemy bez problemu wyciągnąć przy pomocy załączonej pęsetki, a miejsce po nim  zdezynfekować. Wewnątrz apteczki znajdziemy przygotowane do tego celu wszystkie potrzebne artykuły.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu