wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Na sportowo i bezpiecznie

Na sportowo i bezpiecznie

Data dodania: 27-09-2016 Wyświetleń: 969
Apteczka pierwszej pomocy, stanowiąca podstawowe zabezpieczenie medyczne, powinna być właściwie skompletowana i dobrze oznakowana. Najlepiej jest umieścić  ją w stałym miejscu, żeby w razie wypadku, nie tracić czasu na poszukiwania.


altWażne jest również  właściwe rozmieszczenie w niej sprzętu. Najlepiej tematycznie, w kilku różnych przegródkach, dzięki czemu można szybko skorzystać z dostępnych materiałów. Po dłuższym czasie przechowywania, bez trudu można również sprawdzić, które artykuły utraciły swoją ważność i wymagają wymiany. Bałagan w apteczce jest niedopuszczalny.

Ilość poszczególnych opatrunków zależy od tego, dla jak licznej grupy osób,  apteczka będzie  przeznaczona. Jej zawartość powinno się dobierać mając na względzie specyfikę miejsca, w którym będzie użytkowana. Inne materiały będą konieczne w apteczce domowej, a  jeszcze innych będą wymagać przepisy BHP na hali przemysłowej, w laboratorium chemicznym, w specjalistycznych pracowniach, na placu budowy, czy też w hali sportowo-rekreacyjnej. Wszystko zależy od zagrożeń, które występują w danym miejscu, np. związanych z pracą na wysokości, pracą z chemikaliami, itp.

Dobrze przygotowaną ochronę medyczną dla wszelkich obiektów sportowych, basenów, hal treningowych oraz obozów sportowych, stanowi apteczka Med Sport typu A, w mobilnym i wygodnym do szybkiego przeniesienia plecaku. Tworzy ona pełen zestaw artykułów medycznych, który jest zawsze gotowy do użycia. Właściwe ułożenie sprzętu oraz szybki dostęp do niego,  zapewniają specjalnie przygotowane siateczkowe kieszonki, zamykane za zamki. Całe wnętrze można odpowiednio zagospodarować, zawartość poukładać i uporządkować.


W środku zmieści się na prawdę wiele niezbędnego i praktycznego sprzętu. Na wyposażeniu tej apteczki znajduje się między innymi składany kołnierz ortopedyczny i szyna Kramera, elementy niezbędne do unieruchomienia szyjnego odcinka kręgosłupa oraz zabezpieczenia złamanej kończyny. Plecak można rozłożyć na dwie części, dzięki czemu każdy jest w stanie w szybkim czasie zorientować się, gdzie leży sprzęt, którego potrzebuje. Dobrze przygotowane wnętrze plecaka oraz uporządkowane opatrunki szybko wpadają w ręce, nie trzeba ich szukać. Dzięki temu pomoc może być udzielona sprawnie i szybko.

Apteczka tego typu znajduje praktyczne zastosowanie w unieruchamianiu złamań, prowadzeniu sztucznego oddychania oraz opatrywaniu ran, skaleczeń oraz stłuczeń. Idealnie nada się również do indywidualnego użytku, jako dopełnienie wycieczek i biwaków, dla większych zorganizowanych grup turystycznych.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu