wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Nasz samochód i apteczka

Nasz samochód i apteczka

Data dodania: 23-02-2014 Wyświetleń: 918
Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE Jak wszyscy doskonale wiemy w naszym kraju nie ma żadnej prawnej ustawy, która skłaniałaby nas do obowiązku posiadania apteczki samochodowej. Oczywiście tabliczka tego typu jest wymieniana, ale jako tylko zalecanie.


Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE

Nie ma żadnych wytycznych związanych z daną zawartością, modelem czy nawet rodzajem apteczki. Jednak każdy z nas, kto posiada swój samochód i jest zawodowym kierowcą powinien wręcz zastosować w swoim aucie odpowiednio wyposażoną apteczkę. Każdy kierowca musi stosować się do bezpieczeństwa i mieć przy sobie apteczkę w razie potrzeby, gdy przykładowo musi komuś pomóc.

Apteczki samochodowe w naszych realiach bardzo często są nieudanym produktem, który nie może być odpowiednio wypromowany. Niestety, ale niektórzy kierowcy poruszający się na polskich drogach w ogóle nie posiadając jej w swoich autach. Inni zaś, dla spokoju, kupują pierwszą lepszą apteczkę, co powoduje późniejsze kłopoty. Zazwyczaj apteczki samochodowe są bardzo minimalistyczne, zawierające normalnej jakości produkty pierwszej pomocy.

Nasza apteczka jest odpowiednim narzędziem pierwszej pomocy, mimo że nie ma obowiązku posiadania jej, to naprawdę warto się zastanowić nad inwestycją, która jest nie tylko dla własnego bezpieczeństwa, ale także dla innych. Oczywiście z uwagi, że będziemy przykładowymi świadkami wypadku, jesteśmy zobowiązani do pierwszej pomocy danemu poszkodowanemu. Oczywistym jest to, że nie udzielimy odpowiedniej pomocy, nie mając wyposażonej apteczki.

Może, gdyby kierowcy zadbali o swoje apteczki, spadłaby liczba ofiar wypadków. Wyposażenie apteczki samochodowej powinna zawierać przede wszystkim instrukcję udzielania pierwszej pomocy, sterylne, nowe kompresy gazowe, wszelkiego rodzaju plastry z opatrunkiem, plaster bez opatrunku, bandaże, opaskę elastyczną, środek dezynfekujący (np. jodyna), dobrze jest się zaopatrzyć w odpowiedni ustnik do wykonania sztucznego oddychania oraz chustę trójkątną i lateksowe rękawiczki ochronne. W apteczce według norm unijnych nie powinno się wozić leków, gdyż farmaceutyki wymagają danych warunków przechowywania.
 


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu