wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Nasza apteczka

Nasza apteczka

Data dodania: 23-02-2014 Wyświetleń: 992
Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE Nie trzeba tak naprawdę tłumaczyć, że bieganie jest jednym z najlepszych i najefektywniejszym rodzajem ćwiczeń aerobowych. Bieganie nie wymaga dużych nakładów finansowych – to jest wiadome.


Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE

Dzięki joggingowi możemy wzmocnić nasz układ krwionośny i przy okazji odpornościowy, jednak powinniśmy pamiętać, aby w naszych torebkach znalazła się apteczka turystyczna. Dzięki jej ,,usługom’’ możemy długotrwale biegać bez obawy przed skaleczeniem czy też kontuzją, gdyż zawsze w niej powinniśmy trzymać produkty pierwszej pomocy, banderze, gaziki itd.

Również apteczka samochodowa powinna być tak naprawdę niezbędnym wyposażeniem każdego wręcz samochodu. Jak wiemy w momencie, kiedy dochodzi do jakiegokolwiek wypadku, może ona tak naprawdę zadecydować o stanie zdrowia czy też nawet życiu pacjentów zdarzenia. Apteczki samochodowe posiadają przede wszystkim najczęściej używane środki do dezynfekcji, plastry opatrunkowe wszelkiego rodzaju i wszelkie typy materiałów opatrunkowych.

Jej wyposażenie powinno się różnić u poszczególnych kierowców. Co oczywiście wiąże się z brakiem przepisów w tym zakresie. Wyposażenie apteczki samochodowej musi umożliwiać odpowiednie udzielenie pierwszej pomocy osobom, które są poszkodowane poprzez wypadek. Chociaż jak wszyscy doskonale wiemy w Polsce nie ma tak naprawdę żadnych ustaleń w tej kwestii. Istnieją europejskie jednak uregulowania prawne, które normują w pewnym zakresie te i podobne sprawy.

Wskazują, że apteczka tego typu składać się muszą z aż 38 części, które umożliwiają udzielenie pomocy w razie wypadku. Wytyczne tego typu stosowane są w następujących krajach, takich jak : Włochy, Słowenia, Portugalia, Serbia, Macedonia, Czarnogóra, Chorwacja, Bośnia i Hercegowina,  Austria, Litwa, Anglia, Łotwa, Anglia, Estonia, Francja, Luxemburg, Niemcy, Czechy, Słowacja oraz Holandia.

Niemieckie zaś prawo, które reprezentuje Instytut Norm ustanowiło nawet swoje bez ograniczone standardy wyposażenia apteczek. Apteczka, która powinna spełniać wszelkie standardy ustalone przez przepisy Instytutu Norm zawiera zarówno wszystko to, co jest potrzebne, jak i akcesoria, które umożliwiają nawet unieruchomienie części ciała.
 


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu