wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Niezbędnik ratownika, czyli walizka reanimacyjna

Niezbędnik ratownika, czyli walizka reanimacyjna

Data dodania: 18-11-2020 Wyświetleń: 403

Starannie uporządkowany i logicznie ułożony sprzęt to niezbędny element skutecznie i prawidłowo przeprowadzonej akcji ratowniczej. W przypadku zagrożenia zdrowia lub życia często liczą się sekundy – w takich chwilach ratownik nie może pozwolić sobie na nerwowe poszukiwanie strzykawki czy maski tlenowej. Podczas akcji ratowniczych doskonale sprawdza się dobrze wyposażona walizka reanimacyjna, w której każdy sprzęt ma swoje miejsce. Kilka słów o walizce reanimacyjnej

Zestaw reanimacyjny z wyposażeniem ZR 110 to kompletny zestaw, który został przygotowany do przeprowadzania szybkich i sprawnych działań ratowniczych poza ambulansem. Wyposażony jest w 5 przegród z niezależnym dostępem, które umożliwiają bezkolizyjną pracę kilku osób. Torba, w której znajduje się sprzęt reanimacyjny, wykonana jest z trwałego, odpornego na ścieranie materiału, który łatwo można wyprać lub zdezynfekować. Zestaw wyposażony jest również w wygodny pasek do przewieszenia przez ramię oraz praktyczny uchwyt transportowy do przenoszenia w ręce.
 

Kiedy potrzebna jest walizka reanimacyjna?

Walizka reanimacyjna wykorzystywana jest w akcjach ratowniczych poza ambulansem – jej wygodny uchwyt i pasek pozwalają na bezproblemowe przenoszenie całego potrzebnego do reanimacji sprzętu. Zestaw reanimacyjny ZR 110 pozwala na przeprowadzenie tlenoterapii biernej, czyli takiej, którą stosuje się u osób oddychających samodzielnie, ale potrzebujących wsparcia tlenu. Zawartość walizki umożliwia również tlenoterapię aktywną oraz intubację i udrażnianie dróg oddechowych. Zestaw reanimacyjny pozwala też na podawanie płynów oraz zapewnienie indywidualnej ochrony ratowników.  

Walizka reanimacyjna zawiera:

  • zestaw do tlenoterapii (m.in. butla tlenowa, maski twarzowe, reduktor, filtry antybakteryjne, worek Ambu, ssak mechaniczny),

  • zestaw do intubacji (m.in. laryngoskop, rurki ustno-gardłowe, rurki intubacyjne),

  • ampularium do samodzielnego wyposażenia,

  • zestaw do iniekcji (m.in. strzykawki, igły, wenflony),

  • zestaw uzupełniający (m.in. płyn do dezynfekcji, rękawiczki, nożyczki ratownicze).


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu