wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Noże do cięcia pasów

Noże do cięcia pasów

Data dodania: 03-09-2014 Wyświetleń: 1013
W sytuacji zagrożenia życia, najważniejsza jest błyskawiczna reakcja. Do niebezpiecznych momentów bardzo często może dochodzić na drodze. Niestety, zdarza się, że dochodzi do zagrożenia życia i ważne jest, by umieć prawidłowo i szybko zareagować w takiej sytuacji. To może mieć niebagatelne znaczenie dla dalszych działań ratunkowych.
 


Pasy bezpieczeństwa, zmontowane w samochodach, mogą uratować życie. Jednak gdy dojdzie do zdarzenia drogowego, najważniejsze jest szybkie uwolnienie się z nich, szczególnie, gdy występuje ryzyko pożaru samochodu. Pasy w momencie zderzenia blokują się – napinacz się unieruchamia, a w takim przypadku uwolnienie się z nich jest nie lada wyzwaniem. Sprawdź produkt nóż do pasów

Materiał, z których są zrobione, jest gruby, mocny, solidny. Tak więc zwykłe nożyczki czy inne ostre narzędzia wymagałyby dużej wprawy. A tutaj chodzi o reakcję błyskawiczną. Warto więc mieć na wyposażeniu apteczki samochodowej noże do cięcia pasów. Tego typu sprzęt obowiązkowo musi się też znajdować w karetce, samochodzie straży pożarnej czy policji.

Takie specjalne noże to możliwość przecięcia pasów bez żadnych komplikacji – szybko i sprawnie. Ważne jest też, by zaopatrzyć się w jeszcze inne niezbędne akcesoria, które będą jak znalazł w niebezpiecznych momentach na drodze. Są to młotki do rozbijania szyb – gdy musimy szybko opuścić pojazd (auto czy autobus), a drzwi są zablokowane lub zatrzaśnięte, a my musimy błyskawicznie opuścić teren zagrożenia.

Przydadzą się też w sytuacjach awaryjnych latarki ratunkowe – gdy musimy działać natychmiastowo, a po zapadnięciu zmroku mamy ograniczone możliwości odpowiedniej reakcji. Niezbędne też będą opaski odblaskowe, gdyż udzielanie pomocy na drodze mogłoby w przeciwnym razie sprowadzić dodatkowe niebezpieczeństwo, ze strony przejeżdżających obok samochodów.

Musimy działać więc profilaktycznie i zapobiegać dalszym zagrożeniom. Wszystkie te elementy, profesjonalnie zaprojektowane, wypróbowane i przetestowane świetnie odegrają swoją rolę, pozwalając tym samym na uniknięcie poważniejszych konsekwencji zdarzeń drogowych

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu