wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Obuwie medyczne

Obuwie medyczne

Data dodania: 20-09-2014 Wyświetleń: 1181
Obuwie medyczne powinno spełniać surowe wymagania co do jakości. Jest to ważne z różnych przyczyn. Chodzi nie tylko o komfort, ale i o bezpieczeństwo pracy.


Dlatego to, jakie buty w czasie wykonywania swoich obowiązków zawodowych noszą lekarze, pielęgniarki, studenci medycy i inne osoby pracujące w szpitalach, przychodniach itd., ma niebagatelne znaczenie. Obuwie medyczne powinno być też trwałe i wytrzymałe, gdyż jest intensywnie eksploatowane na co dzień, w czasie wielogodzinnych dyżurów.

Z tego względu powinno też zapewnić maksymalny poziom wygody dla osób, które je noszą. Chodzenie przez kilkanaście godzin w butach nie noże być przecież udręką. Od stanu zdrowia pracowników medycznych oraz ich samopoczucia nierzadko zależy efektowność ich pracy. Obuwie jest też elementem dbania o wizerunek, musi się więc odpowiednio elegancko prezentować, pasować do reszty stroju.
 

Obuwie medyczne – dla kogo jest przeznaczone


Jak już zostało wspomniane, pod tą nazwą kryją się buty, służące do noszenia w czasie pracy przez pracowników służby zdrowia różnych szczebli. W zależności od intelektualnych preferencji czy też wymagań danej placówki można dobrać właściwy typ obuwia. Ważnym czynnikiem jest łatwość do utrzymania w bezwzględnej, higienicznej czystości.


Obuwie medyczne – czym powinno się charakteryzować


Pracownicy mogą wybrać pasujący im model obuwia, biorąc pod uwagę specyfikę swojej pracy. Szczególnie w przypadku kobiet ma to wielkie znaczenie. Nieodpowiednio dobrane buty, w których robimy wiele kilometrów w czasie kilkunastogodzinnego dyżuru, to byłaby tortura dla stów.

A co dopiero gdy pomyślimy, że do tego typu zaniedbań dochodziło latami. dlatego trzeba być przygotowanym na to, że pod ręką, w pracy, mamy na zmianę buty o takim właśnie specjalistycznym przeznaczeniu. Obuwie jest wykonane m.in. ze skóry, więc materiału lekkiego i przewiewnego, zapewniającego stopom odpowiednie warunki.
Obuwie dla pracowników służby zdrowia musi:
  • być lekkie i przewiewne,
  • solidne, odporne na uszkodzenia,
  • zrobione z odpowiednich materiałów,
  • łatwe do utrzymania w czystości,
  • wygodne.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu